F57l är en annan ny 2023 smartklocka som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. Det är ett sportigt smartur som kommer i fyrkantig form med en 1,9-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Blodglukosövervakning, 50 sportlägen, IP67 Vattentät, och så vidare. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design av F57L Smartwatch:

Som du ser på bilden ovan, Denna nya F57L -klocka fick en fyrkantig form som ser snygg ut, modern, och passar män och kvinnor. Mätning 41,7*35,4*11mm och väger cirka 36 g. Det finns en fysisk knapp på höger sida av panelen. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
F57L smartwatch -kroppen är tillverkad av zinklegering medan remmen är av silikon, stål, och metall. Angående bildskärmen! Denna F57 L Smart Watch har en 1,91-tums IPS-pekskärm krökt med 2,5D-glas och skapad med en upplösning av 280 x 320 pixlar. Denna bärbara är också packad med olika klockytor och finns i svart, silver, rosa, och guldfärger.
Funktioner i F57 L Smart Watch:

F57L är ett IP67 -vattentätt smartur, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer, så att vi kan hantera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna F57L Smart Watch kan spåra upp till 50 slags sportaktiviteter inklusive promenader, spring, cykling, klättrande, fotboll, basketboll, badminton…etc. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmätare, SPO2 blodsyremätare, Blodglukosmonitor, Termometer, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth, och så vidare. Denna bärbara har 260 mAh batterikapacitet med 3-7 dagar med normal användning och 15 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar följande:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
F57L smartur fullständiga specifikationer:
| Anordning | F57 |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 41.7*35.4*11mm |
| Vikt | 36g |
| Färger | Svart, Guld, Silver, Rosa |
| Visa | IPS LCD |
| Skärmstorlek | 1.91 Tum |
| Skärmupplösning | 280x 320 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 260mAh |
| Normal användning | 3-7 dagar |
| Appens namn | H band |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, Stor skärm, Flera typer av hälsoövervakning, +50 Idrottslägen, Mycket billigt pris
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
F57L SmartWatch är för närvarande endast tillgängligt på AliExpress till olika priser. Du kan välja det bästa priset för dig!
Kontrollera pris 1
Kontrollera pris 2
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023



