H11 Ultra Plus är en av de senaste 2023 Apple Watch Ultra-kloner tillgängliga på marknaden till ett överkomligt pris. Det är en sportig smartklocka som kommer i fyrkantig form med en 2,0-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, 173 sportlägen, NFC åtkomstkontroll, IP68 vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Se H11 ultra Plus Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan, denna nya H11 Ultra Plus smartklocka kommer i en fyrkantig design som ser stilig ut, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 49*43*13,8mm och väger ca 50g. Det finns tre fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
Vwar H11 Ultra Plus smartwatch-kroppen är gjord av titanlegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna H11 Ultra+ smarta klocka använder en 2,0-tums stor LCD-pekskärm täckt med 2,5D-glas och är skapad med en upplösning på 425*518 pixlar. Detta smartur är också packat med olika klockytor och finns i svart, silver, gul, och orange färger.
Läs också:?10 Bästa Apple Watch Ultra Clones 2023
Funktioner hos H11 Ultra+ Smart Watch:

H11 Ultra Plus är en IP68 vattentät smartklocka, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna Apple Watch -klon hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer, tillåter oss att kontrollera och uppskatta kalorierna förbrända under dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna H11 Ultra Plus smartklocka är utrustad med en högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartklocka. Ytterligare funktioner är SPO2 blodsyremätare Blodtrycksmätare, Stillasittande påminnelse, Multisportlägen, Alipay offline betalning, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. Denna gadget har en 450 mah batterikapacitet med 3-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar följande:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
H11 Ultra Plus Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | H11 Ultra+ |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 49*44*13mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Silver, Svart, Orange, Gul |
| Visa | LCD |
| Skärmstorlek | 2.0 Tum |
| Skärmupplösning | 425*518 |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 450 mAh |
| Normal användning | 3-5 dagar |
| Appens namn | Qif |
| Rem | Silikon, Hav |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, 2.00-tum Stor skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, 173-Sportlägen, Flera urtavlor
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Smartwatch H11 Ultra Plus finns just nu endast på Aliexpress till olika priser. Du kan välja det bästa priset för dig!
Kontrollera pris 1
Kontrollera pris 2
Du kanske också gillar att checka ut: De nya och senaste smartklockorna 2023






