H11 Ultra?är en annan ny 2022?Apple Watch Ultra clone that supports Bluetooth calling and NFC access control at a low price. It is a fitness tracker smartwatch that comes in a square shape with a 2.02-inch large IPS screen and is equipped with several features including a heart rate monitor, EKG, SPO2 blodsyremätare, 173 sportlägen, and supports body temperature monitoring. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of H11 Ultra SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, this new H11 Ultra smartwatch got a square design that looks stylish, modern, och liknar Apple Watch Ultra. Mäter 49*44*13mm och väger ca 50g. Det finns tre fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The H11 Ultra smartwatch body is made of titanium alloy while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This H11Ultra smart watch has a 2.02-inch Large LCD touchscreen covered with 2.5D glass and is created with a resolution of 425*518 pixlar. Denna bärbara är också packad med olika klockytor och finns i svart, silver, och orange färger.
Läs också:?5 Bästa Apple Watch Ultra Clones 2023
Features of H11Ultra Smart Watch:

H11 Ultra is an IP68 waterproof smartwatch, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This H11 Ultra smartwatch is equipped with a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmonitor för blodtryck av blodtryck, EKG, Termometer, GPS-ruttspårning, Stillasittande påminnelse, Multisportlägen, Alipay offline betalning, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. Denna smartklocka är utrustad med en 450 mah batterikapacitet med 3-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
H11 Ultra Smartwatch Full Specs:
| Anordning | H11 Ultra |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 49*44*13mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Silver, Svart, Orange |
| Visa | LCD |
| Skärmstorlek | 2.02 Tum |
| Skärmupplösning | 425*518 |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 450 mAh |
| Normal användning | 3-5 dagar |
| Appens namn | Qif |
| Rem | Silikon, Hav |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, 2.02-tum Stor skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, 173-Sportlägen, NFC åtkomstkontroll
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The H11 Ultra smartwatch is available right now only on Aliexpress at different prices. Du kan välja det bästa priset för dig!
Kontrollera pris 1
Kontrollera pris 2
Du kanske också gillar att kolla:?De nya och senaste smartklockorna 2023






