A couple of days after launching the Kieslect KR, Kieslect is back again and brought the Pro version called the Kieslect KR Pro. The wearable is a fitness tracker smartwatch that got a circular design with a 1.43-inch FHD AMOLED display and is equipped with several features including a heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, 70 sportläge, IP68 Vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of Xiaomi Kieslect KR Pro Smartwatch:

Just like the Kieslect KR, This new KR Pro watch comes in a circular shape that looks stylish, modern, och lämplig för män och kvinnor.?Measuring 45.7¡Á45.7¡Á12.1mm and weighing about 50.7g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The Kieslect KR Pro smartwatch body is made out of metal while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This Xiaomi Kieslect KR Pro smart watch has a 1.43inch FHD AMOLED touch screen that supports an always-on display and is created with a resolution of 466 x 466 pixlar. This wearable is also packed with various watch faces and is available only in Black-Orange-Blue color.
Features of the KR Pro Smart Calling Smart Watch:

Kieslect KR Pro is an IP68 waterproof smartwatch, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. This fitness tracker also helps you control your sleep, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan. The Xiaomi Kieslsct KR Pro is equipped with a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Denna smartklocka kan också spåra upp till 70 sports activities including Running, Cykling, Hoppning, Badminton, Bordtennis, Tennis, Alpinism, Gående, Basketboll, Fotboll, Baseball, Volleyboll, Syrsa, Rugby, Hockey, Spinning Bike, Sit-ups, Gymnastik, Boating, Jumping Jack¡Etc.. Ytterligare funktioner är en blodsyror av blod, Kvinnlig hälsoövervakning, Andningsträning, Meddelanden, Väckarklocka, Väder, Slutare, Bluetooth, etc. This fitness tracker has a 280mAh battery capacity with 2-5 dagar med normal användning och 13 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2022
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2022
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
Kieslect KR Pro Smartwatch Full Specs:
| Anordning | KR Pro |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 45.7¡Á45.7¡Á12.1mm |
| Vikt | 50.7g |
| Färger | Svart |
| Visa | FHD AMOLED |
| Skärmstorlek | 1.43 Tum |
| Skärmupplösning | 466 * 466 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blood pxygen monitor | Ja |
| Sömnmonitor | Ja |
| Vattentät | IP68 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 280mAh |
| Normal användning | 2-5 dagar |
| Appens namn | Glansfit |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Ganska cool design, AMOLED Screen with Always-on display, Bluetooth-samtal, 70 sportlägen, 3 Slags hälsoövervakning, Built-in games
Nackdelar: Det finns ingen inbyggd GPS
Pris och tillgänglighet?
Xiaomi Kieslect KR Pro smartwatch is available right now only at Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att kolla:?De nya och senaste smartklockorna 2023






