KOM4 är en av de senaste 2022 4G smartwatches tillgängliga på marknaden till ett rimligt pris. Det är en Android smartwatch-telefon som kommer i en cirkulär form med en 1.43 tums IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive dubbla chips, 4GB RAM+ 64 GB ROM, Dubbel kamera, Wifi, Husläkare, Multisportlägen, och kör Android 9.1 OS. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design av KOM4 4G LTE Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan! Den nya smartklockan KOM4 fick en cirkulär form som ser stilig ut, flott, och passar män och kvinnor. Mäter 50,7*50*16,7mm och väger 70g. På höger sida av skärmen! Du hittar två fysiska knappar för att slå på/stänga av klockan och mellan dem en sidokamera medan den andra 5MP-kameran är inbäddad på toppen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
KOM4 smartWatch-kroppen är gjord av PC+ABS-plast medan remmen finns i silikon, läder, och stål. Angående bildskärmen! Orsaka 4 Android-klocka har en 1,43-tums helrund IPS-skärm skapad med 400*400 pixlars upplösning. Denna bärbara är också packad med en mängd olika urtavlor och är endast tillgänglig i svarta och bruna färger.
Orsaka 4 4G Smart Watch-funktioner:

KOM4 är en smartklocka med dubbla system utrustad med två oberoende CPU:er, Den kan användas som en vanlig?fristående smartklocka?med en skärm med maximal ljusstyrka, stöd för beröringsgester och appar som kan laddas ner från Play Butik, eller som en enkel fitnesstracker med minsta ljusstyrka, beröringshandikappade och grundläggande information om vår fysiska aktivitet.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna KOM4 är en fristående smartklocka som kan ringa samtal utan att behöva en telefon. stöder WiFi och 4G LTE -anslutning, GPS/GLONASS såväl som Bluetooth. Denna bärbara kan också spåra flera sportlägen inklusive löpning utomhus, utomhus promenader, inomhuslöpning, badminton, basketboll, bordtennis, cykling, etc. Ytterligare funktioner är en pulsmätare, blodsyremätare, NFC åtkomstkontroll, pedometern, väder, offlinebetalning, Och mycket mer. Denna smartklocka har också en 720mAh batterikapacitet med 1-2 dagar med normal användning och 3 Days of Standby Time.
DU KAN OCKSÅ GILLA:?
- 10 BÄSTA ANDROID SMARTWATCHES FÖR MÄN 2023
- 12 BÄSTA KINESISKA SMARTWATCHES 2023
- 10 Bästa smartur med ?HD -kamera
KOM4 Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | KOM4 |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 50.7*50*16.7mm |
| Vikt | 70g |
| Sim-kort | Nano-SIM-kort |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.43tum |
| Skärmupplösning | 400*400 pixlar |
| Operativsystem | Android 9.1 OS |
| RAM | 4Gb |
| ROM | 64Gb |
| Kamera | 5MP dubbelkamera |
| Termometer | INGA |
| NFC åtkomstkontroll | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Högtalare | Ja |
| Vattentät | IP67 vattentät |
| GPS+Bluetooth | Ja |
| Anslutning | 4G+wifi |
| Rem | Silikon |
| Batterikapacitet | 1000 mAh |
| Beredskaptid | 1-3 dagar |
| Pris | $$ Priserna finns nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, Dubbelt system, 4GB+64GB, Multisportlägen, Wifi, Husläkare, 5MP sidokamera, Android 9.1 OS
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
KOM4 LTE 4G smartwatch är just nu endast tillgänglig på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar:?De nya och senaste smartklockorna 2023



