IWO Watch MT8 Ultra 2 är en av de senaste 2023 Apple Watch Ultra-kloner tillgängliga på marknaden till ett överkomligt pris. Det är en sportig smartklocka som kommer i fyrkantig form med en 2,0-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, NFC åtkomstkontroll, SPO2 blodsyremätare, Kompass, Multisportlägen, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of IWO Watch MT8 Ultra 2 SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, this new MT8 Ultra 2 smartwatch got a square design that looks stylish, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 49*44*14mm och väger ca 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The MT8 Ultra 2 Smartwatch -kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna MT 8 Ultra2 smart watch has a 2.0-inch Large IPS touch screen curved with 2.5D glass and created with a resolution of 396*484 pixlar. This wearable is also packed with a variety of watch faces and supports DIY Logo customize the watch faces.
Features of MT8 Ultra2 Smart Watch:

MT8 Ultra 2 är en IP67 vattentät smartklocka, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna gadget hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This MT8 Ultra 2 smartwatch är utrustad med högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmonitor för blodtryck av blodtryck, Kompass, Stillasittande påminnelse, Multisportlägen, Alipay offline betalning, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. Detta smartur har en 380 mah batterikapacitet med 3-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
MT8 Ultra 2 Smartwatch Full Specs:
| Anordning | MT 8 Ultra2 |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 49*44*14mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Vit, Svart, Orange |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 2.0 Tum |
| Skärmupplösning | 396*484 |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.2 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 380 mAh |
| Normal användning | 3-5 dagar |
| Appens namn | ¨c |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, 2.0-tum Stor skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multisportlägen, Kompass, supports DIY Logo customized
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The MT8 Ultra 2 smartwatch är tillgänglig just nu endast på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023






