A few days after launching the Lokmat Ocean Pro, Lokmat is back again and brought us a new smartwatch called Lokmat Zeus Pro. The wearable is a sporty smartwatch that comes in a circular shape with a 1.6-inch TFT screen and is equipped with several features including a Heart rate monitor, Blodtrycksmätare, SPO2, and support? Bluetooth-samtal. Så låt oss kolla de fullständiga specifikationerna.
Design of Lokamt Zeus Pro SmartWatch:

Som du på bilden ovan, This new Lokmat Zeus Pro smartwatch comes in a circular shape that looks stylish, flott, och passar män och kvinnor.?Measuring 52*52*13.8mm and weighing about 75g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The Lokmat Zeus Pro smartwatch body is made out of zinc alloy with PC plastic while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This Zeus Pro smart watch uses a 1.6-inch Large TFT touchscreen curved with 2.5D glass and is created with a resolution of 400 x 400 pixlar. This wearable is also packed with various watch faces and is available in black and green colors.
Features of Zeus Pro Smart Watch:

Lokmat Zeus Pro is an IP67 waterproof smartwatch, du kan bära den medan du tvättar händerna eller på regniga dagar. Smartwatch har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan hantera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, the Lokmat Zeus Pro is equipped with a speaker and microphone that allows you to make calls directly via the smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmätare, Blodsyremonitor, Multisportlägen, Andningsträning, Ring eller skicka meddelanden påminnelser, Stillasittande påminnelser, Appaviseringar, och så vidare. This smartwatch has a 600mAh battery capacity that can last 5-8 dagar med normal användning och 30 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2022
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2022
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
Lokmat Zeus Pro Smartwatch Full Specs:
| Anordning | Zeus Pro |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 52*52*13.8mm |
| Vikt | 75g |
| Färger | Svart, Grön |
| Visa | TFT |
| Skärmstorlek | 1.6 Tum |
| Skärmupplösning | 400x 400 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 600mAh |
| Normal användning | 5-8 dagar |
| Appens namn | QWatch Pro |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med Enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, 1.6 tum stor skärm, 4 Slags hälsoövervakning, Multisportlägen, Lång batteritid
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The Lokmat Zeus Pro smartwatch is available only on Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att kolla:?De nya och senaste smartklockorna 2022






