A few months after launching the Redmi Watch 3 Aktiv, Xiaomi kan överväga att kasta Redmi Watch 4 Aktiv i 2024. The wearable is a sporty smartwatch that may come square with a 1.83-inch large TFT screen and may be equipped with several features including a heart rate monitor, SPO2 blodsyremätare, Multi-sportlägen, Nfc, 5Vattentät bankomat, and may support Bluetooth calling on. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Xiaomi Redmi klocka 4 Active SmartWatch Full Specs:
Än så länge! there are no rumors or information about the looks or technical features of the Redmi Watch 4 Aktiv. Dock, we will put our full expectations of the Upcoming Redmi Watch.
| Anordning | Redmi Watch 4 Aktiv |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 44*37*10mm |
| Vikt | 40g |
| Färger | Svart, Silver, Blå, Rosa |
| Visa | TFT |
| Skärmstorlek | 1.83 Tum |
| Skärmupplösning | 240 x 283 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.2 |
| Husläkare | Ja |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Sömnmonitor | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Vattentät | 5Bankomat |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 300 mAh |
| Normal användning | 7-10 dagar |
| App | Xiaomi Wear |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna nedan |
Pris och släppdatum?
I själva verket! there is no information about the price and the release date of the Redmi Watch 4 Aktiv. but we expect that Xiaomi will launch the Redmi 4 Active smartwatch in July 2024 till en prisklass mellan $50 till $70.
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024



