IDW19 är en annan ny 2023 smartklocka som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. Det är en fitnesstracker-klocka som kommer i en fyrkantig form med en 1,8-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multi-sportlägen, IP68 Vattentät, och så vidare. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design av IDW19 SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, Denna nya IDW19-klocka fick en fyrkantig design som ser sportig ut, ståtlig, och passar män och kvinnor.?Mäter 45*38*11,5 mm och väger ca 50g. Det finns en fysisk knapp på höger sida av fallet, Det är ansvarigt för funktionen av svängen på/av. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
IDW19 smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna IDW 19 smartwatch använder en 1,8-tums IPS-pekskärm böjd med 2,5D-glas och är skapad med en upplösning på 240 x 284 pixlar. Detta smartur är också packat med en mängd vaktytor och finns i svart, rosa, guld, och blå färger.
IDW -funktioner 19 Smart klocka:

IDW19 är en IP68 vattentät smartklocka, Vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Gadgeten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer som gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna IDW19-klocka kan spåra upp till 100 sportaktiviteter inklusive löpning utomhus, inomhuslöpning, utomhus promenader, inomhus promenader, utomhuscykling, inomhuscykling, vandring, simma i poolen, öppen simning…etc. Ytterligare funktioner är en blodsyremätare, Blodtrycksmätare, kvinnlig hälsoövervakning, Ring och meddelandesminnelse, Anti-förlorad, timer, stoppur, Bluetooth 5.3 mm. Enheten har en 300mAh stor batterikapacitet med 7 dagar med normal användning och 10 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2024
- 9 Bästa smartur med HD -kamera 2024
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
IDW19 Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | Idw 19 |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 45*38*11.5mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Blå, Rosa, Guld |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.8 Tum |
| Skärmupplösning | 240 x 284 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.3 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | INGA |
| Mikrofon | INGA |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 300 mAh |
| Normal användning | 7 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer:
Proffs: Snygg design, 1.8-tum Stor skärm, Multi-sportlägen, Multi slags hälsoövervakning, Flera urtavlor
Nackdelar: Bluetooth-samtalsfunktion saknas
Pris och tillgänglighet?
IDW19 smartwatch är för närvarande endast tillgänglig på TomTop. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024



