Rogbid Rowatch 7S är en annan ny 2024 Smartwatch som kan spåra idrottsaktiviteter och hantera hälsostatus i verkliga livet. Det är en sportig smartklocka som kommer fyrkantig med en 1,91-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multi-sportlägen, IP68 Vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design of Rogbid Rowatch 7S Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan, This new Rogbid Rowatch 7S got a square design that looks stylish, modern, och passar män och kvinnor. Measuring 46.1¡Á38¡Á12.5mm and weighing about 50g. Det finns en fysisk knapp på höger sida av panelen. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The Rowatch 7S smartwatch body is made of zinc alloy while the strap is available in silicone. Angående bildskärmen! This 7S smart watch has a 1.91-inch large IPS touchscreen curved with 2.5D glass and is created with a resolution of 280 x 326 pixlar. Denna klocka är också packad med en mängd olika klockytor och finns i svart, vit, och guldfärger.
Features of the 7S Smart Watch:

Rogbid Rowatch 7S is an IP68 waterproof smartwatch, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Enheten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, This Rowatch 7S smartwatch has a speaker and microphone that allows you to make calls directly via a smartwatch. Additional features are an SPO2 blood oxygen monitor, 100 sportlägen, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth 5.3, Och många fler. Denna smartklocka har en 250mAh batterikapacitet med 3-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2024
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2024
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
Rogbid Rowatch 7S Smartwatch Full Specs:
| Anordning | 7S Watch |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 46.1¡Á38¡Á12.5mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Vit, Guld |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.91 Tum |
| Skärmupplösning | 280 x 326 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.3 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | – |
| Vattentät | IP68 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 250mAh |
| Normal användning | 3-5 dagar |
| Appens namn | Dafit |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, 1.91-tum stor skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, 100 sportlägen, Billigt pris
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The Rogbid Rowatch 7S smartwatch will be available soon on Aliexpress at a price range between $18 till $20. Få det här
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024



