Förutom Samsung Galaxy Watch 6, Samsung har lanserat ytterligare en smartklocka med fler funktioner som kallas Samsung Galaxy Watch 6 Klassisk. Den bärbara är en fitnesstracker-klocka som kommer i en cirkulär form med en 1,5-tums Super AMOLED-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, Blodtrycksmätare, Multisportlägen, 2GB RAM + 16 GB ROM, EKG, till exempel, Husläkare, och kör Android Wear OS 4. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design av Samsung Galaxy Watch 6 Klassisk SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan! Denna Samsung Galaxy Watch 6 Classic fick en cirkulär design som ser stilig ut, modern, och passar män och kvinnor.?Mätning 46.5 x 46.5 x 10.9 mm och väger ca 59g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
Samsung Galaxy Watch 6 Klassisk kropp är gjord av aluminiumlegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna Galaxy Watch6 Classic-klocka använder en 1,5-tums Super AMOLED-pekskärm som stöder en alltid-på-skärm och är skapad med en upplösning på 480*480 pixlar. Denna gadget är också packad med en mängd vaktytor och finns i svarta och silverfärger.
Funktioner hos Galaxy Watch6 Classic:

Samsung Galaxy Watch 6 Classic är en IP68 vattentät smartklocka som erbjuder skydd upp till ett djup av 50 mätare. Det kan bäras orofritt för daglig användning eller vid simning. Enheten har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna Samsung Galaxy Watch6 Classic inbyggda GPS-sensor låter dig spåra utomhusaktiviteter mer exakt. Du kan spåra det täckta avståndet, de rutter du tar, och din plats. Ytterligare funktioner är en SPO2 blodsyremätare, Blodtrycksmätare, Multi-sportlägen, EKG, Andningsträning, Nfc, Ring eller meddelande påminnelse, Appavisering, Bluetooth, och mer. Den bärbara enheten har ett 425mAh stort batteri som kan hålla 2-3 dagar med normal användning och 7 dagar med grundläggande klockläge.
UTVALDA INLÄGG:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 6 Bästa Android -smartur för män just nu
Samsung Galaxy Watch 6 Classic Fullständiga specifikationer:
| Anordning | Galaxy Watch6 Classic |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 46.5 x 46.5 x 10.9 mm |
| Vikt | 59g |
| Färger | Svart, Silver |
| Visa | Super AMOLED |
| Skärmstorlek | 1.5 Tum |
| Skärmupplösning | 480x 480 pixlar |
| Operativsystem | Android Wear OS 4. |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.3 |
| Chipset | Exynos W930 (5 nm) |
| Nfc | Ja |
| till exempel | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| EKG | Ja |
| SPO2 blodsyremätare | Ja |
| Vattentät | IP68 |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 425 mAh |
| Normal användning | 2-3 dagar |
| App | Galaxy Wearable |
| Rem | Silikon, Stål |
| Pris | $$ Priserna nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, 1.5 tums Super AMOLED-skärm, till exempel, Wifi, Flera typer av hälsoövervakning, Multisportlägen, EKG, WearOS 4
Nackdelar: Dåligt batteri
Pris och släppdatum?
Samsung Galaxy Watch 6 Classic är för närvarande endast tillgängligt på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att kolla:?De nya och senaste smartklockorna 2023



