TW28 Ultra är världens första Apple Watch Ultra-klon utrustad med en LED-ficklampa. Det är en sportig smartklocka som kommer i fyrkantig form med en 2,1-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, SOS, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design av TW28 Ultra SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, denna nya TW28 Ultra Watch kommer i en fyrkantig design som ser stilig ut, modern, och liknar Apple Watch Ultra. Mäter 49*43*14mm och väger ca 50g. Det finns två fysiska knappar och en LED-ficklampa på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
TW28 Ultra smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen är av silikon. Angående bildskärmen! Denna TW 28 Ultrasmart klocka har en 2,1-tums stor IPS-pekskärm böjd med 2,5D-glas och skapad med en upplösning på 320*385 pixlar. Denna bärbara är också packad med olika klockytor och finns i svart, vit, och orange färger.
Kontrollera också:?5 Bästa Apple Watch Ultra Clone (Kopiera) 2023
Funktioner hos TW28Ultra Smart Watch:

TW28 Ultra är en IP68 vattentät smartklocka, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna TW28 Ultra smartklocka har en högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartklocka. Ytterligare funktioner är en blodsyror av blod, Blodtrycksmätare, Stillasittande påminnelse, Multisportlägen, SOS, Alipay offline betalning, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. Detta smartur har en 290 mah batterikapacitet med 3-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
TW28 Ultra Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | TW28 Ultra |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 49*43*14mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Vit, Orange |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 2.1 Tum |
| Skärmupplösning | 320*385 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.1 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 Vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 290 mAh |
| Normal användning | 3-5 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, 2.1 -tum Stor skärm, LED ficklampa, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multi Sport-lägen
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Smartwatch TW28 Ultra är för närvarande endast tillgänglig på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023






