HK27 är en av de senaste 2023 Smartur som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. Det är en fitnesstracker-klocka som kommer i en fyrkantig form med en 1,78-tums stor AMOLED-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, NFC åtkomstkontroll, IP68 vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design av HK27 Smartwatch:

Som du ser på bilden ovan, Denna nya HK27-klocka kommer i en fyrkantig form som ser stilig ut, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 45,4*37,5*11mm och väger ca 50g. Det finns en fysisk knapp på höger sida av panelen. Det ansvarar för funktionen att slå på löpningen. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
HK27 smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen är av silikon och stål. Angående bildskärmen! Detta HK 27 smart klocka har en 1,78-tums stor AMOLED-pekskärm som stöder en alltid påslagen skärm och är skapad med en upplösning på 368 x 448 pixlar. Denna bärbara är också packad med olika klockytor och finns i svart, silver, och guldfärger.
Funktioner hos HK 27 Smart klocka:

HK27 är en IP68 vattentät smartklocka, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna fitnesstracker hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer, så att vi kan hantera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna HK27 smartklocka har en högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartklocka. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, NFca åtkomstkontroll, Stillasittande påminnelser, Ring och meddelanden påminnelser, Bluetooth 5.1, Och många fler. Denna smartklocka har en 260mAh batterikapacitet med 2-7 dagar med normal användning och 25 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar följande:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
HK27 Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | HK27 |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 45.4*37.5*11mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Silver, Guld |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.78 Tum |
| Skärmupplösning | 368x 448 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.2 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 260mAh |
| Normal användning | 2-7 dagar |
| Appens namn | CO-FIT |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med Enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, Stor AMOLED-skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, 1Multisportlägen, Billigt pris
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Smartwatch HK27 är för närvarande endast tillgänglig på Aliexpress till olika priser. Du kan välja det bästa priset för dig!
Kontrollera pris 1
Kontrollera pris 2
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023



