Efter et par dage med lancering af LOKMAT Pro og APPLLP 2 smartwatch, LOKMAT er tilbage igen og bragte et nyt smartwatch under navnet LOKMAT SKY. Enheden er et 4g smartwatch, der har fået et sportsligt robust design og er udstyret med 4GB ROM, 512MB RAM, SOS funktion, multisportstilstande, 3ATM vandtæt, Og mange flere. Så lad os dykke ned i alle detaljer!
Design af LOKMAT SKY Smartwatch?

Som dig på billedet ovenfor, Dette nye SKY smartwatch kommer i en cirkulær form, der ser robust ud, stilfuld, og ligner meget Lokmat Attack 2.?Måler 55,6*54,1*18,3mm og vejer omkring 65g. Der er to knapper på højre side af kabinettet, Den er ansvarlig for funktionen af tænd/sluk. Bagsiden af enheden modtog en typisk konfiguration ¨ c der er magnetiske kontakter til opladning og en sim-kortindgang.
Smartwatch-huset er lavet af zinklegering med ABS-materiale, mens remmen fås i TPU. Med hensyn til skærmen! Denne Lokmat Sky har en 1,28-tommer LCD-touchskærm skabt med en opløsning på 240 x 240 pixels. Dette smartwatch er også spækket med en række urskiver og understøtter tilpassede urskiver.
Funktioner af SKY Smart ur?

LOKMAT SKY er et 3ATM vandtæt smartwatch, hvilket betyder, at du kan have den på, mens du vasker hænder, på regnfulde dage, eller endda mens han svømmer. Denne bærbare enhed drives af en SL8521E CPU og har 4 GB ROM, og 512 MB RAM. Smartwatchet er desuden udstyret med Emergency SOS, Denne funktion er designet til at give dig mulighed for at ringe efter nødhjælp med et tryk på en knap. Dette er fantastisk i scenarier, hvor du har haft et dårligt fald, da du nemt kan ringe efter hjælp uden at skulle foretage et telefonopkald.
Ud over funktionerne nævnt ovenfor! Denne wearble kan spore op til tre sportstilstande inklusive løb, Basketball, og svømning. Den har også en skridttæller, der giver os mulighed for at kontrollere og estimere de forbrændte kalorier i løbet af dagen. Yderligere funktioner er 3MP-kamera, timer, stopur,..osv. Den bærbare er udstyret med en 600 mAh stor batterikapacitet med 3 dages batterilevetid.
Du kan også lide:
12 BEDSTE STANDALONE SMARTWATCHES MED SIM-KORT OG WIFI 2023
9 Bedste smartwatch med HD -kamera 2023
7 Bedste Android -smartwatches til mænd lige nu
LOKMAT SKY Smartwatch fulde specifikationer:
| Enhed | HIMMEL |
|---|---|
| Form | Rund |
| Dimension | 55.6*54.1*18.3mm |
| Vægt | 65g |
| Farver | Sort, Blå, Grøn |
| Vise | LCD |
| Skærmstørrelse | 1.28 Tomme |
| Skærmopløsning | 240 x 240 pixels |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| VÆDDER | 512MB |
| Rom | 4GB |
| Kamera | 3MP |
| Bluetooth | V2.0 |
| Multi-Sports-tilstand | Ja (3) |
| Hjerterytme monitor | INGEN |
| Blod iltmonitor | INGEN |
| Skridttæller | Ja |
| Vandtæt | 3ATM |
| Yderligere funktioner |
|
| Batterikapacitet | 600 Mah |
| Normal brug | 3 dage |
| Appnavn | H Band |
| Stropp | Silikone |
| Pris | $$ Priserne er nedenfor |
Fordele og ulemper ved ifølge specifikationer?
Fordele: Enestående design, 4G Sim Card support, Nød-SOS,? Velegnet til svømning, Tilpassede skiver
Ulemper: Mangler pulssensor
Pris og tilgængelighed?
LOKMAT SKY smartwatch fås lige nu kun på Aliexpress til forskellige priser. Du kan vælge Bedste pris?for dig!
Tjekpris 1
Tjekpris 2
Du kan også gerne tjekke:?De nye og nyeste smarture 2023






