Efter några dagars lansering av LOKMAT Pro och APPLLP 2 smartklocka, LOKMAT är tillbaka igen och tog med en ny smartklocka under namnet LOKMAT SKY. Enheten är en 4g-smartklocka som fick en sporttålig design och är utrustad med 4GB ROM, 512MB RAM, SOS funktion, multisportlägen, 3Vattentät bankomat, Och många fler. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design av LOKMAT SKY Smartwatch?

Som du på bilden ovan, Denna nya SKY smartwatch kommer i en cirkulär form som ser robust ut, ståtlig, och mycket lik Lokmat Attack 2.?Mäter 55,6*54,1*18,3mm och väger ca 65g. Det finns två knappar på höger sida av fodralet, Det är ansvarigt för funktionen av svängen på/av. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en sim-kortingång.
Smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering med ABS-material medan remmen finns i TPU. Angående bildskärmen! Denna Lokmat Sky har en 1,28-tums LCD-pekskärm skapad med en upplösning på 240 x 240 pixlar. Denna smartklocka är också packad med en mängd olika urtavlor och stöder anpassade urtavlor.
Funktioner hos SKY Smart-klockan?

LOKMAT SKY är en 3ATM vattentät smartklocka, vilket innebär att du kan bära den medan du tvättar händerna, på regniga dagar, eller till och med när du simmar. Denna bärbara enhet drivs av en SL8521E CPU och har 4 GB ROM, och 512 MB RAM. Smartklockan är även utrustad med Emergency SOS, Den här funktionen har utformats så att du kan ringa efter nödhjälp med en knapptryckning. Detta är bra i scenarier där du har haft ett dåligt fall, eftersom du enkelt kan ringa efter hjälp utan att behöva ringa ett telefonsamtal.
Förutom funktionerna som nämns ovan! Denna wearble kan spåra upp till tre sportlägen inklusive löpning, basketboll, och simning. Den har också en pedometer som gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen. Ytterligare funktioner är 3MP-kamera, timer, stoppur,..etc. Det bärbara är utrustat med en 600 mah stor batterikapacitet med 3 Dagar av batteritid.
Du kanske också gillar:
12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
9 Bästa smartur med HD -kamera 2023
7 Bästa Android -smartur för män just nu
LOKMAT SKY Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | SKY |
|---|---|
| Form | Runda |
| Dimensionera | 55.6*54.1*18.3mm |
| Vikt | 65g |
| Färger | Svart, Blå, Grön |
| Visa | LCD |
| Skärmstorlek | 1.28 Tum |
| Skärmupplösning | 240 x 240 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| RAM | 512MB |
| ROM | 4Gb |
| Kamera | 3MP |
| Bluetooth | V2.0 |
| Multisportläge | Ja (3) |
| Pulsmätare | INGA |
| Blodsyremätare | INGA |
| Stegräknare | Ja |
| Vattentät | 3Bankomat |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 600 mAh |
| Normal användning | 3 dagar |
| Appens namn | H band |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Enastående design, 4G Sim-kort stöd, Nödsituation SOS,? Lämplig för simning, Anpassade urtavlor
Nackdelar: Saknar pulssensor
Pris och tillgänglighet?
LOKMAT SKY smartwatch finns just nu endast tillgänglig på Aliexpress till olika priser. Du kan välja bästa pris?för dig!
Kontrollera pris 1
Kontrollera pris 2
Du kanske också gillar att kolla:?De nya och senaste smartklockorna 2023






