Ett par månader efter lanseringen av Amazfit Falcon, Amazfit kan börja fundera på att kasta Amazfit Falcon 2 i 2024. Den bärbara är en fitnesstracker-klocka som kan komma i en cirkulär form med en 1,28-tums AMOLED-skärm och kan vara utrustad med en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportlägen, Nfc, Husläkare, EKG, 20Vattentät bankomat, och kan stödja Bluetooth -samtal. Så låt oss kolla de fullständiga specifikationerna!
Amazfit Falcon 2 Fullständiga specifikationer:
Än så länge! det finns inga rykten eller information om utseendet eller tekniska egenskaper hos Amazfit Falcon 2. Dock, Vi kommer att sätta våra fulla förväntningar på det kommande Amazfit Smartwatch.
| Anordning | Falk 2 |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 47*47*13mm |
| Vikt | 60g |
| Färger | Svart, Silver |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.28Tum |
| Skärmupplösning | 416 x 416 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.2 |
| Husläkare | Ja |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | INGA |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Termometer | Inga |
| Vattentät | 20Vattentät bankomat |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 500mAh |
| Normal användning | 7-10 dagar |
| Appens namn | Tvål |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
Pris och släppdatum?
I själva verket! det finns ingen information om priset och lanseringsdatumet för Amazfit Falcon 2. men vi förväntar oss att Amazfit kan släppa Falcon 2 i maj 2024 till en prisklass mellan $450 till $550. Köp Amazfit Falcon
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024






