ZL99J är en av de senaste 2024 Smartwatches som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus i realtid. Det är en sportig klocka som kommer fyrkantig med en 2,01-tums stor TFT-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multisportläge, IP68 Vattentät, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design av ZL99J Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan, Denna nya ZL99J-klocka fick en fyrkantig design som ser stilig ut, sportig, och passar män och kvinnor.?Mäter 50¡Á48¡Á10mm och väger ca 45g. Det finns en fysisk knapp på höger sida av fallet. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
ZL99J smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna ZL 99 Smart Watch har en 2,01-tums IPS-pekskärm böjd med 2,5D-glas och är skapad med en upplösning på 240 x 296 pixlar. Denna klocka är också packad med en mängd olika klockytor och finns i svart, vit, och rosa färger.
Funktioner hos ZL 99 Smart klocka:

ZL99J är en IP68 vattentät smartklocka, Du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan. Smartklockan ZL99 har högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartklocka. Ytterligare funktioner är en blodsyror av blod, Blodtrycksmätare, Multisportlägen, Andningsträning, Stillasittande påminnelse, Meddelanden, en väckarklocka, Väder, fönsterluckor, Bluetooth, etc. Denna bärbara har en 280mAh batterikapacitet med 3-5 dagar med normal användning och 10 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2024
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2024
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
ZL99J Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | ZL99 klocka |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 50¡Á48¡Á10 mm |
| Vikt | 45g |
| Färger | Svart, Vit, Rosa |
| Visa | TFT |
| Skärmstorlek | 2.01 Tum |
| Skärmupplösning | 240 * 296 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.2 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP68 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 280mAh |
| Normal användning | 3-5 dagar |
| Appens namn | – |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, 2.01-tum stor skärm, Bluetooth-samtal, Multisportlägen, Flera typer av hälsoövervakning, Billigt pris
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Smartwatch ZL99J är för närvarande endast tillgänglig på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut: De nya och senaste smartklockorna 2024



