Ett par månader efter lanseringen av Amazfit GTS 3, Amazfit är tillbaka igen och förbereder sig för att lansera ännu en ny smartklocka under namnet Amazfit GTS 4 Mini.? Den bärbara är en sportig smartklocka som fick en fyrkantig design med en 1,65-tums AMOLED-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, 120 sportlägen, Husläkare, 5Vattentät bankomat, Och många fler. Så låt oss gå till alla detaljer!
Design av Amazfit GTS 4 Mini SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan! Denna GTS 4 Mini smartwatch fick en fyrkantig design som ser stilig ut, modern, och lämplig för män och kvinnor.?Mäter 42x36x9mm och väger ca 31g. Det finns en fysisk knapp på höger sida av fallet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
Amazfit GTS 4 Miniklockkroppen är gjord av aluminiumlegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna Amazfit GTS 4 Miniklockan har en 1,65 tum stor AMOLED-pekskärm som stöder en skärm som alltid är på och är skapad med en upplösning på 354*305 pixlar. Denna bärbara är också packad med olika klockytor och finns i svart, rosa, vit, och blå färger.
Kontrollera också: Amazfit GTS 4 Mini VS Amazfit GTS 2 Mini?
Funktioner hos Amazfit GTS4 Mini Smart Watch:

Amazfit GTS 4 Mini är en 5ATM vattentät smartklocka som erbjuder skydd upp till ett djup av 50 mätare. Det kan bäras orofritt för daglig användning eller vid simning. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna fitnesstracker hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Den bärbara inbyggda GPS-sensorn låter dig spåra utomhusaktiviteter mer exakt. Du kan spåra det täckta avståndet, de rutter du tar, och din plats Ytterligare funktioner är en blodsyremätare, 120 sportlägen, Ring eller skicka meddelanden påminnelse,? Appavisering, och så vidare. Denna smartklocka har en batterikapacitet på 250mAh som kan hålla 6-12 dagar med normal användning och 15 dagar med grundläggande klockläge.
Användarmanual för Amazfit GTS4 Mini:

Efter att du har fått Amazfit GTS 4 Miniklocka! Du måste följa dessa enkla steg:
- Installera The?Tvål app?på din smartphone, som finns i både App Store och Play store.
- Para ihop din telefon med smartklockan via Bluetooth, då kommer Smartwatch-timingen att ställas in automatiskt
Det är det!?Så nu kan du skicka samtal, synkronisera din kalender eller ta emot din smartphones aviseringar direkt från smartklockan, du kan också visa all data som samlats in av smartklockan, såsom puls, stegräkning, eller sömnkvalitet direkt till din smartphone för en större skärm och bättre dataanalys.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
Amazfit GTS 4 Mini Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | GTS 4 Mini |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 42x36x9mm |
| Vikt | 31g (utan rem) |
| Färger | Svart, Rosa, Blå, Vit |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.65 Tum |
| Skärmupplösning | 354*305 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.1 |
| Husläkare | Ja |
| Högtalare | INGA |
| Mikrofon | INGA |
| Multisportläge | Ja (120 sportlägen) |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremätare | Ja |
| Kvinnlig hälsoövervakning | Ja |
| Vattentät | 5Vattentät bankomat |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 250mAh |
| Normal användning | 6-12 dagar |
| Appens namn | Tvål |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, 1.65-tum AMOLED -skärm, Lämplig för simning, 120 sportlägen, Inbyggd GPS, 4 Slags hälsoövervakning
Nackdelar:? Bluetooth-samtalsfunktion saknas
Amazfit GTS 4 Mini Pris och tillgänglighet?
Amazfit GTS 4 Mini är just nu endast tillgänglig på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023






