Några månader efter lanseringen av Aolon Tetra R2, Aolon är tillbaka igen och gav oss en ny smartklocka som heter Aolon Tetra S2. Den bärbara är en sportig smartklocka som kommer fyrkantig med en 1,96-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Multi-sportlägen, 3Vattentät bankomat, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i de fullständiga detaljerna!
Design av Aolon Tetra S2 Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan, Denna nya Aolon Tetra S2-klocka fick en fyrkantig design som ser stilig ut, oländig, och passar män och kvinnor.?Mäter 50,6*43,6*12,2mm och väger ca 65g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet, Det är ansvarigt för funktionen av svängen på/av. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
Aolon Tetra S2 smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna Aolon S2 smarta klocka har en 1,96-tums stor IPS-pekskärm böjd med 2,5D-glas och är skapad med en upplösning på 240 x 282 pixlar. Den här enheten är också packad med en mängd olika urtavlor och finns i svart, och Khaki
Funktioner hos Tetra S2 Smart Watch:

Aolon Tetra S2 är en 3ATM vattentät smartklocka, Vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Den här enheten hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer som gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna Aolon Tetra S2 klocka har en högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via smartklockan. Ytterligare funktioner är en blodsyror av blod, Blodtrycksmätare, Multi-sportlägen, Stillasittande påminnelser, Ring- och meddelandepåminnelser, Anti-förlorad, timer, stoppur, Bluetooth 5.2 mm. Den bärbara har en 420mAh batterikapacitet med 7-10 dagar med normal användning och 35 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2024
- 9 Bästa smartur med HD -kamera 2024
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
Aolon Tetra S2 Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | Tetra S2 klocka |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 50.6*43.6*12.2mm |
| Vikt | 65g |
| Färger | Svart, Kaki |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.96Tum |
| Skärmupplösning | 240 x 282 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.2 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | 3Bankomat |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 420 mAh |
| Normal användning | 7-10 dagar |
| Appens namn | Glansfit |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar med enligt specifikationer:
Proffs: Robust design, Bluetooth-samtal, +100 sportlägen, Multi slags hälsoövervakning, 10 Dagens batteritid
Nackdelar: Det finns ingen inbyggd GPS
Pris och tillgänglighet?
Aolon Tetra S2 smartwatch är för närvarande endast tillgänglig på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024






