GS8 Mini är en annan ny 2022 Apple Watch Series 8 klon som stöder Bluetooth-samtal till ett budgetpris. Det är en sportig smartklocka som kommer i fyrkantig form med en 1,77-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Blodtrycksmätare, Multisportlägen, IP67 Vattentät, och så vidare. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design av GS8 Mini SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, denna nya GS8 Mini Watch fick en fyrkantig design som ser stilig ut, modern, och liknande Apple Watch-serien 8. Mäter 41*38*11,7 mm och väger ca 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
GS8 Mini smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon och metall. Angående bildskärmen! Denna GS 8 Mini smart klocka använder en 1,77-tums stor IPS-pekskärm böjd med 2,5D-glas och skapad med en upplösning på 320*385 pixlar. Denna Apple Watch-serie 8 clone är också packad med en mängd olika urtavlor och finns i svart, rosa, blå, och silverfärger.
Funktioner hos GS 8 Mini smart klocka:

GS8 Mini är en IP67 vattentät smartklocka, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna gadget hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna GS8 Mini smartwatch är utrustad med en högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartwatch. Ytterligare funktioner är blodsyret Monitor blodtrycksmonitor, Stillasittande påminnelse, Multi-sportlägen, Stegräknare, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. Denna smarta klocka är utrustad med en 260 mah batterikapacitet med 2-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
GS8 Mini Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | GS 8 Mini |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 41*38*11.7mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Svart, Silver, Rosa, Blå |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 1.77 Tum |
| Skärmupplösning | 320*385 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.2 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 260 mAh |
| Normal användning | 2-5 dagar |
| Appens namn | WearFit Pro |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, 1.77-tum Stor skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multisportlägen, Billigt pris
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Smartwatch GS8 Mini finns just nu endast tillgänglig på Aliexpress till olika priser. Du kan välja det bästa priset för dig!
Kontrollera pris 1
Kontrollera pris 2
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023






