X8 Ultra Max är en av de senaste 2023 smartklockor som stöder Bluetooth-samtal och NFC-åtkomstkontroll till ett billigt pris. Det är en Apple Watch Ultra-klon som kommer i en fyrkantig design med en 2,2-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2 blodsyremätare, Kompass, Multisportlägen, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design av X8 Ultra Max Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan, denna nya X8 Ultra Max smart klocka kommer i en fyrkantig form som ser stilig ut, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 49*43,5*12mm och väger ca 50g. Det finns tre fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
Den smarta klockkroppen X8 Ultra Max är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna X8Ultra Max smarta klocka använder en 2,2-tums stor IPS-pekskärm böjd med 2,5D-glas och är skapad med en upplösning på 240*296 pixlar. Denna smartklocka är också packad med en mängd olika urtavlor och finns i svarta och orangea färger.
Läs också:?5 Bästa Apple Watch Ultra Clones
Funktioner hos X8Ultra Max Smart Watch:

X8 Ultra är en IP67 vattentät smartklocka, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna Apple Watch Ultra-klon hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna X8 Ultra Max smartklocka är utrustad med en högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartklocka. Ytterligare funktioner är en blodsyror av blod, Kompass, Blodtrycksmätare, NFC åtkomstkontroll, Stillasittande påminnelse, Multisportlägen, Alipay offline betalning, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. Detta smartur har en 270 mah batterikapacitet med 2-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 BÄSTA ANDROID SMARTWATCHES FÖR MÄN HÄNLIGEN
X8 Ultra Max Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | X8Ultra Max |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 49*43.5*12mm |
| Vikt | 50g |
| Färger | Orange, Svart |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 2.2 Tum |
| Skärmupplösning | 240*296 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.2 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 270 mAh |
| Normal användning | 2-5 dagar |
| Appens namn | WearFit Pro |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Snygg design, 2.2-tum Stor skärm, Bluetooth-samtal, 4 Slags hälsoövervakning, Multisportlägen, Kompass
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Smartwatch X8 Ultra Max finns just nu endast tillgänglig på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023






