Ett par månader efter lanseringen av HK9 Ultra 2, Wearpai är tillbaka igen och gav oss en ny smartklocka med fler funktioner som kallas HK9 Ultra 2 Max. Den bärbara är en Apple Watch Ultra 2 Klon som kommer fyrkantig med en 2,02-tums AMOLED-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, SPO2, AI ChatGPT, Kompass, Multi-sportlägen, och stöd Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design av HK9 Ultra 2 Max Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan, denna nya HK9 Ultra 2 Max klocka fick en fyrkantig design som ser stilig ut, modern, och passar män och kvinnor. Mäter 49*44*12mm och väger ca 55g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
HK9 Ultra 2 Max smartwatch-kropp är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Detta HK 9 Ultra 2 Max smartwatch använder en 2,02-tums stor AMOLED-pekskärm böjd med 2,5D-glas och är skapad med en upplösning på 410*494 pixlar. Denna bärbara är också packad med olika klockytor och finns i svart, orange, och gråa färger.
Funktioner hos HK 9 Ultra 2 Max Smart Watch:

HK9 Ultra 2 Max är en IP67 vattentät smartklocka, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Den bärbara har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna klocka hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer, tillåter oss att kontrollera och uppskatta kalorierna förbrända under dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Detta HK 9 Ultra 2 Max smartwatch har högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartwatch. Ytterligare funktioner är en blodsyror av blod, Blodtrycksmätare, Kompass, Stillasittande påminnelse, Multi-sportlägen, AI ChatGPT, Väder, AI Watch Face, AI-översättning, AI fotoalbum, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. Detta smartur har en 260 mah batterikapacitet med 3-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar följande:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2024
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2024
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
HK9 Ultra Gen 2 Max Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | HK9 Ultra2 Max |
|---|---|
| Form | Fyrkant |
| Dimensionera | 49*44*12mm |
| Vikt | 55g |
| Färger | Svart, Orange, Grå |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 2.02 Tum |
| Skärmupplösning | 410*494 pixlar |
| Operativsystem | WearFit OS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.1 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 260 mAh |
| Normal användning | 3-5 dagar |
| Appens namn | WearFit Pro |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, 2.02-tum Stor AMOLED-skärm, Bluetooth-samtal, Flera typer av hälsoövervakning, Multisportlägen, AI-funktioner, TWS-anslutning
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
HK9 Ultra 2 Max smartwatch är för närvarande tillgänglig på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2024






