Lemfo LT07 är en annan ny 2022 smartklocka som kan spåra sportaktiviteter och hantera hälsostatus till ett mycket billigt pris. Det är en Apple Watch-serie 7 klon som fick en fyrkantig design med en 2,0-tums stor IPS-skärm och är utrustad med flera funktioner inklusive en pulsmätare, blodsyremätare, flera sportlägen, och stöder Bluetooth -samtal. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design av Lemfo LT07 SmartWatch:

Som du ser på bilden ovan, denna nya LT07-klocka kommer i en fyrkantig form som ser stilig ut, modern, och mycket lik Apple Watch-serien 7. Mäter 44*38,3*13,5mm och väger ca 50g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Det är ansvarigt för funktionen att slå tillbaka tillbaka. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
LT07 smartwatch-kroppen är gjord av zinklegering medan remmen finns i silikon. Angående bildskärmen! Denna Lemfo LT07 smarta klocka har en 2,0-tums stor IPS-pekskärm böjd med 2,5D-glas och är skapad med en upplösning på 395*460 pixlar. Denna bärbara är också packad med olika ansikten och finns i svart, rosa, blå, och vita färger.
Funktioner hos LT 07 Smart klocka:

LT07 är en IP67 vattentät smartklocka, vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. Fitnesstrackern har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Detta smartur hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan hantera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen.
Förutom funktionerna som nämns ovan, Denna LT07 smartklocka är utrustad med en högtalare och mikrofon som gör att du kan ringa samtal direkt via en smartklocka. Ytterligare funktioner är en blodtrycksmonitor för blodtryck av blodtryck, Stillasittande påminnelse, Multisportlägen, Väder, Hitta telefon, Bluetooth, och så vidare. Denna pryl är utrustad med en 240 mah batterikapacitet med 2-5 dagar med normal användning och 7 Days of Standby Time.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2023
- 10 Bästa smartur med HD -kamera 2023
- 10 Bästa Android -smartur för män just nu
LT07 Smartwatch Fullständiga specifikationer:
| Anordning | LT07 |
|---|---|
| Form | Rektangulär |
| Dimensionera | 44*38.3*13.5mm |
| Vikt | 36g |
| Färger | Svart, Vit, Rosa |
| Visa | Ips |
| Skärmstorlek | 2.0 Tum |
| Skärmupplösning | 395*460 pixlar |
| Kompatibelt operativsystem | Android & IOS |
| Sensorer |
|
| Bluetooth | V5.0 & V3.0 |
| Husläkare | INGA |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Blodsyremonitor | Ja |
| Blodtrycksmätare | Ja |
| Vattentät | IP67 vattentät |
| Ytterligare funktioner |
|
| Batterikapacitet | 200 mAh |
| Normal användning | 2-5 dagar |
| Appens namn | Hysfint |
| Rem | Silikon |
| Pris | $$ Priserna är nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Ganska cool design, Stor skärm,? Bluetooth-samtal, 4 Slags hälsoövervakning, Multisportlägen, Vert Billigt Pris
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
Lemfo LT07 smartwatch finns just nu endast på Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att kolla:?De nya och senaste smartklockorna 2023



