KOSPET NOTE is another new 4G smartwatch from Kospet in 2020. It is an Android smartwatch that comes with Ticwris MAX S design and equipped with 3GB RAM, 32 Gb rum, en dubbel kamera, och kör Android 7.1. I själva verket, This smartwatch is exactly the same as Max S because Kospet and Ticwris is one manufacturer.
Design of Kospet Note?

Just Like Ticwris MAX S! This NOTE smartwatch also comes in a square shape that looks large and big. Measuring 65*45.5*16mm and weighing 120g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet. Den ansvarar för funktionen att slå på eller springa tillbaka. Den omvända sidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨c Dessa är magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
Kospet Note equipped with an 8MP side camera and 2MP front camera, vilket gör fotoeffekten tydlig och delikat. you can use NOTE watch to make video calls with relatives and friends or take photos; spela in videor,¡Etc.. Angående bildskärmen! This Android watch has a 2.41 inch large TFT screen and created with 640*480 upplösning.
Features of NOTE 4G Smartwatch?

Like Ticwris Max S! Kospet NOTE also powered by an MTK6739 processor and running Android 7.1. It has 3GB of RAM, 32GB av internt minne, and supports Sim card, Wifi, GPS/GLONASS/A-GPS samt Bluetooth.
Kospet NOTE is an IP67 waterproof certification! so you can wear it on rainy days or when you washing your hand. The wearable supports The?face unlock function, it is one of the most important features in this watch.
This standalone smartwatch is also equipped with health and fitness tracker features. Den har en pulssensor, som samlar in data om vår hjärtfrekvens över 24 timme. Denna modell hjälper dig också att kontrollera din sömn, Tack vare dess kompletta sömnmonitor. Den har också en pedometer och gör att vi kan kontrollera och uppskatta kalorierna som bränns under hela dagen. Smartklockan har en 2000 mah batterikapacitet med 7 dagars passningstid och 2 Dagar med normal användning.
Du kanske också gillar:
- 12 BÄSTA STANDALONE SMARTWATCHAR MED SIM-KORT OCH WIFI 2021
- 9 Bästa smartur med HD -kamera 2021
- 7 Bästa Android -smartur för män just nu
Kospet Note smartwatch Full Specs?
| Anordning | NOTE |
|---|---|
| Form | Rektangulär |
| Dimensionera | 65*45.5*16mm |
| Vikt | 120g |
| Sim-kort | Nano-SIM-kort |
| Visa | TFT |
| Skärmstorlek | 2.4tum |
| Skärmupplösning | 640*480 |
| Operativsystem | Android 7.1.1 |
| RAM | 3Gb |
| ROM | 32Gb |
| Kamera | 8MP- 2MP |
| Processor | MTK6739 |
| Nfc | INGA |
| Lås upp ansikts-ID | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Flera sportläge | Ja (9 sportläge) |
| Sömnmonitor | Ja |
| Vattentät | IP67 |
| GPS+Bluetooth | Ja |
| Anslutning | 4G+wifi |
| Rem | Silikon |
| Batterikapacitet | 2000 mAh |
| Beredskaptid | 7 dagar |
| Pris | $$ |
För- och nackdelar med enligt specifikationer?
Proffs: Stor skärm, Ansiktsupplåsning, Dubbel kamera, 4G LTE, enormt batteri, Long standby time, 3GB RAM, 32Gb rum
Nackdelar: Inte lämplig för simning, MTK6739-processor?
Pris och tillgänglighet?
Kospet NOTE 4G smartwatch is available right now only on Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske gillar också:?The New and Latest Kospet Smartwatches 2023






