Lemfo LEM12 is the first Android smartwatch from Lemfo in 2020. Sidste år! we have seen a couple of Android smartwatches phones Like Lemfo LIM 10, LEM 11, og Lemfo LEM T, and all of them have rectangular dials. ?while this year! Lemfo has changed the game and released a new 4G LTE watch with a round shape and plenty of features. Lad se de fulde detaljer.
Ny: LEMFO LEM12 PRO Smartwatch With 4GB/64GB and Android 10
Design of Lemfo Lem 12?

Som du kan se på billedet ovenfor, The Lemfo LEM12 comes in a round shape different from the previous watches. which is look stylish and more classy. måling 17*50*60 mm og vejer 86 g. having a full round body with a ceramic bezel which gives the watch more beauty and elegance. mens remmen er aftagelig og fås i læder+TPU.
På højre side af skærmen, Du finder to knapper til at tænde/slukke for uret og mellem dem et kamera med 8MP, Mens det andet kamera er foran med 5MP. The wearable also comes with multiple watch faces, Og du kan tilpasse skiven med dine yndlingsbilleder. På bagsiden af urskiven, Du finder SIM -kortslot, hjerterytme monitor, og magnetiske kontakter. It brags about IP67 waterproof rating and you can carry it outdoors or in the rain without any hesitation. Med hensyn til skærmen! The LEM 12 watch has a 1.6-inch Full round Display with 400*400 pixels.
Ny! LEMFO LEM13 4G Smartwatch 2023
Features of Lemfo Lem12?

Like Kospet Prime og Zeblaze Thor 5 Pro! The new Android watch?is equipped with a MediaTek MT6739 processor and running Android 7.1. Lemfo Lem12?got 3 GB af RAM og 32 GB for intern hukommelse, which is quite enough for daily use.?Enheden er en standalone smartwatch der kan foretage opkald uden behov for en telefon. Understøtter WiFi og 4G LTE -forbindelse, GPS/Glonass samt Bluetooth.
Ud over funktionerne nævnt ovenfor! LEMFO LEM 12 pakket med andre vigtige funktioner. Indbygget 9 Sportstilstand inkluderer gåture, Løb, Kør en cykel, Fodbold, Kurvkugle, Bordtennis, Badminton, og springe over. Yderligere funktioner er ansigts -ID -lås op, hjerterytme monitor, skridttæller, vejr, Og meget mere. The watch also has an 1800 mAh large battery with a 2-4 Dage med standby -tid.
Du vil også kunne lide:?
7 Bedste Android Smartwatches til mænd 2023
9 Bedste kinesiske smarture 2023
7 Best Smartwatches With ?HD Camera
Lemfo lim 12 Fuld specifikationer:
| Enhed | Lemfo Lem12 |
|---|---|
| Form | Rund |
| Dimension | 60*50*17mm |
| Vægt | 70g |
| SIM -kort | Nano-SIM-kort |
| Vise | IPS |
| Skærmstørrelse | 1.6tomme |
| Skærmopløsning | 400*400 pixels |
| Operativsystem | Android 7.1 |
| VÆDDER | 3GB |
| Rom | 32GB |
| Kamera | 5MP+8MP |
| NFC | INGEN |
| EKG | INGEN |
| Multi-Sports-tilstand | 9 Sportstilstande |
| Hjerterytme monitor | Ja |
| Face ID | Ja |
| Specker | Ja |
| Vandtæt | IP67 |
| GPS+Bluetooth | Ja |
| Forbindelse | 4G+wifi |
| Stropp | Læder+ TPU |
| Batterikapacitet | 1800 Mah |
| Standby tid | 2-4 dage |
| Pris | $$ Priserne er nedenfor |
OUKITEL Z32 VS LEMFO LEM 12
Pros and Cons of Lemfo 12 ur?
Fordele: Stilfuldt design, Stort batteri, Ja værelset, Android 7.1, 3GB/32GB, Ansigts -ID -låsning, Aftagelig rem
Ulemper: Ikke egnet til svømning
Price and availability of Lemfo LEM12?
The new Lemfo Lem12 is available on Aliexpress, Gearbest, and Banggood at different Prices. Du kan vælge den bedste pris for dig.
See Price at Aliexpress
See Price at Banggood
Tjek pris på Gearbest
10 Best Android Standalone Smartwatches With Sim Card And WIFI 2023



