Lemfo LEM12 is the first Android smartwatch from Lemfo in 2020. Anul trecut! we have seen a couple of Android smartwatches phones Like Lemfo GLUE 10, LEM 11, şi Lemfo LEM T, and all of them have rectangular dials. ?while this year! Lemfo has changed the game and released a new 4G LTE watch with a round shape and plenty of features. Să vedem detaliile complete.
Nou: LEMFO LEM12 PRO Smartwatch With 4GB/64GB and Android 10
Design of Lemfo Lem 12?

După cum vedeți în poza de mai sus, The Lemfo LEM12 comes in a round shape different from the previous watches. which is look stylish and more classy. măsurare 17*50*60 mm și cântărind 86g. having a full round body with a ceramic bezel which gives the watch more beauty and elegance. în timp ce cureaua este detașabilă și disponibilă în piele+TPU.
În partea dreaptă a afișajului, you will find two buttons to switch on/off the watch and between them a camera with 8MP, while the other camera is in the front with 5MP. The wearable also comes with multiple watch faces, and you can customize the dial with your favorite pictures. Pe partea din spate a cadranului, veți găsi slotul pentru cartela SIM, monitor de ritm cardiac, și contacte magnetice. It brags about IP67 waterproof rating and you can carry it outdoors or in the rain without any hesitation. Referitor la ecranul de afișare! The LEM 12 watch has a 1.6-inch Full round Display with 400*400 pixeli.
Nou! LEMFO LEM13 4G Smartwatch 2023
Features of Lemfo Lem12?

Like Kospet Prime şi Zeblaze Thor 5 Pro! The new Android watch?is equipped with a MediaTek MT6739 processor and running Android 7.1. Lemfo Lem12?got 3 GB de RAM și 32 GB de memorie internă, which is quite enough for daily use.?The device is a smartwatch autonom care poate efectua apeluri fără a fi nevoie de un telefon. acceptă conectivitate WIFI și 4G LTE, GPS/GLONASS, precum și Bluetooth.
Pe lângă caracteristicile menționate mai sus! The Lemfo Lem 12 packed with other important features. built-in 9 sports mode include Walking, Funcţionare, Ride a Bike, Fotbal, Basket Ball, Tenis de masă, Badminton, and Skipping. additional features are Face ID unlock, monitor de ritm cardiac, pedometru, vreme, si multe altele. The watch also has an 1800 mAh large battery with a 2-4 Zile de timp de așteptare.
O să vă placă, de asemenea:?
7 Cele mai bune ceasuri inteligente Android pentru bărbați 2023
9 Cele mai bune ceasuri inteligente chinezești 2023
7 Best Smartwatches With ?HD Camera
Lipici Lemfo 12 Specificații complete:
| Dispozitiv | Lemfo Lem12 |
|---|---|
| Formă | Rundă |
| Dimensiune | 60*50*17mm |
| Greutate | 70g |
| Cartela SIM | Card nano-sim |
| Afişa | IPS |
| Dimensiunea ecranului | 1.6inch |
| Rezoluția ecranului | 400*400 pixeli |
| Sistem de operare | Android 7.1 |
| RAM | 3GB |
| ROM | 32GB |
| Camera foto | 5MP+8MP |
| NFC | NU |
| ECG | NU |
| Mod multi-sport | 9 Moduri sportive |
| Monitor ritm cardiac | Da |
| Face ID | Da |
| Specker | Da |
| Impermeabil | IP67 |
| GPS+Bluetooth | Da |
| Conectivitate | 4G+WIFI |
| Curea | Piele+ TPU |
| Capacitatea bateriei | 1800 mAh |
| Timp de așteptare | 2-4 zile |
| Preţ | $$ Preturile sunt mai jos |
OUKITEL Z32 VS LEMFO LEM 12
Pros and Cons of Lemfo 12 ceas?
Pro: Design elegant, Large battery, Daul Camera, Android 7.1, 3GB/32GB, Face ID unlock, Cureaua detasabila
Contra: Nu este potrivit pentru înot
Price and availability of Lemfo LEM12?
The new Lemfo Lem12 is available on Aliexpress, Gearbest, and Banggood at different Prices. Puteți alege cel mai bun preț pentru dvs.
See Price at Aliexpress
See Price at Banggood
Verificați prețul pe Gearbest
10 Best Android Standalone Smartwatches With Sim Card And WIFI 2023



