KOM9 er en anden ny 2023 4G smartwatch?tilgængelig på markedet til en billig pris. It is an Android smartwatch phone that comes in a circular shape with a 1.43-inch large AMOLED screen and is equipped with several features including 4GB RAM+ 64GB ROM, 5MP kamera, Wifi, GPS, Multi Sports-tilstande, IP67 vandtæt, og kører Android 8.1 OS. Så lad os dykke ned i de fulde detaljer!
Design of KOM9 4G Smart Watch:

Som du kan se på billedet ovenfor. This new KOM9 4G Watch got a circular design that looks stylish, moderigtigt, og passer til mænd og kvinder. Measuring 54.4*48.5*15.6mm and weighing about 61g. Der er to fysiske knapper på højre side af kabinettet og mellem dem et 5MP kamera. Den modsatte side af enheden modtog en typisk konfiguration ¨C Der er magnetiske kontakter til opladning og en pulssensor.
The KOM9 4G smart watch body is made of zinc alloy with PC plastic while the strap is available in silicone, stål, og læder. Med hensyn til skærmen! Årsag 9 4G smartwatch has a 1.43-inch AMOLED round touch screen that supports an always-on display and is created with a resolution of 466 x 466 pixels. This wearable is also packed with various watch faces and is available only in black and silver color.
Funktioner af Kom 9 4G Smart Watch:

KOM9 is an IP67 waterproof smartwatch, Hvilket betyder, at du kan bære det, mens du vasker dine hænder eller på regnfulde dage. This gadget is equipped with 4GB of RAM and 64GB of internal memory and runs Android 8.1 OS. Det gør komen 8 4G smartwatch fungerer bedre, Aktiverer multitasking, forbedrer ydeevnen, og kører glat. Desuden, Du kan downloade alle dine yndlingsapps, der kan køre på Android.
The KOM9 is a standalone smartwatch der kan foretage opkald uden behov for en telefon. Understøtter wifi, 4G LTE -forbindelse, GPS/Glonass samt Bluetooth. Ud over dette! Denne Android -smartwatch -telefon er fyldt med andre nyttige funktioner, herunder en pulsmåler, skridttæller, multi-sport tilstande, vejr, Og mange flere. Denne smartwatch har en 1000 Mah batterikapacitet med 1-2 dage med normal brug.
DU MÅ OGSÅ LIKE:?
- 10 Bedste Android -smartwatches til mænd 2023
- 12 Bedste kinesiske smartwatches 2023
- 10 Bedste smartwatches med ?HD -kamera
KOM9 4G Smartwatch Full Specifications:
| Enhed | Årsag 9 |
|---|---|
| Form | Cirkulær |
| Dimension | 54.4*48.5*15.6mm |
| Vægt | 61g |
| SIM -kort | Nano-SIM-kort |
| Vise | Amoled |
| Skærmstørrelse | 1.43tomme |
| Skærmopløsning | 466*466 pixels |
| Operativsystem | Android 8.1 OS |
| VÆDDER | 4GB |
| Rom | 64GB |
| Kamera | 5MP |
| CPU | Zhanrui 8541E quad core 1,4GHz |
| NFC | INGEN |
| Multi-Sports-tilstand | Ja |
| Hjerterytme monitor | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Højttaler | Ja |
| Vandtæt | IP67 Life Vandtæt |
| GPS+Bluetooth | Ja |
| Forbindelse | 4G+wifi |
| Stropp | Tpu |
| Batterikapacitet | 1000Mah |
| Normal brug | 1-2 dage |
| Pris | $$ Priserne er nedenfor |
Fordele og ulemper ifølge specifikationer?
Fordele: Elegant design, AMOLED skærm, 5MP sidekamera, 4GB RAM + 64 GB ROM, WiFi+ GPS+ SIM -kort, Cost Less Than $100
Ulemper: Ikke egnet til svømning
Pris og tilgængelighed?
The KOM9 4G smartwatch is currently available only on Aliexpress. Tjekpris
Du må også gerne tjekke ud:?De nye og nyeste smarture 2023



