KOM9 är en annan ny 2023 4G smartklocka?available in the market at a cheap price. It is an Android smartwatch phone that comes in a circular shape with a 1.43-inch large AMOLED screen and is equipped with several features including 4GB RAM+ 64GB ROM, 5MP kamera, Wifi, Husläkare, Multisportlägen, IP67 Vattentät, och kör Android 8.1 OS. Så låt oss dyka in i alla detaljer!
Design of KOM9 4G Smart Watch:

Som du ser på bilden ovan. This new KOM9 4G Watch got a circular design that looks stylish, modern, och passar män och kvinnor. Measuring 54.4*48.5*15.6mm and weighing about 61g. Det finns två fysiska knappar på höger sida av fodralet och mellan dem en 5MP kamera. Baksidan av enheten fick en typisk konfiguration ¨ c det finns magnetiska kontakter för laddning och en pulssensor.
The KOM9 4G smart watch body is made of zinc alloy with PC plastic while the strap is available in silicone, stål, och läder. Angående bildskärmen! Orsaka 9 4G smartwatch has a 1.43-inch AMOLED round touch screen that supports an always-on display and is created with a resolution of 466 x 466 pixlar. This wearable is also packed with various watch faces and is available only in black and silver color.
KOM -funktioner 9 4G Smart Watch:

KOM9 is an IP67 waterproof smartwatch, Vilket innebär att du kan bära den när du tvättar händerna eller på regniga dagar. This gadget is equipped with 4GB of RAM and 64GB of internal memory and runs Android 8.1 OS. It makes the KOM 8 4G smartwatch work better, möjliggör multitasking, förbättrar prestandan, och går smidigt. Dessutom, Du kan ladda ner alla dina favoritappar som kan köras på Android.
The KOM9 is a fristående smartklocka som kan ringa samtal utan behov av en telefon. stöder wifi, 4G LTE -anslutning, GPS/GLONASS såväl som Bluetooth. Utöver detta! Denna Android SmartWatch -telefon är full av andra användbara funktioner inklusive en pulsmätare, pedometern, flera sportlägen, väder, Och många fler. Detta smartur har en 1000 mah batterikapacitet med 1-2 Dagar med normal användning.
DU KAN OCKSÅ GILLA:?
- 10 BÄSTA ANDROID SMARTWATCHES FÖR MÄN 2023
- 12 BÄSTA KINESISKA SMARTWATCHES 2023
- 10 Bästa smartur med ?HD -kamera
KOM9 4G Smartwatch Full Specifications:
| Anordning | Orsaka 9 |
|---|---|
| Form | Cirkulär |
| Dimensionera | 54.4*48.5*15.6mm |
| Vikt | 61g |
| Sim-kort | Nano-SIM-kort |
| Visa | Amolerad |
| Skärmstorlek | 1.43tum |
| Skärmupplösning | 466*466 pixlar |
| Operativsystem | Android 8.1 OS |
| RAM | 4Gb |
| ROM | 64Gb |
| Kamera | 5MP |
| Cpu | Zhanrui 8541E quad core 1.4GHz |
| Nfc | INGA |
| Multisportläge | Ja |
| Pulsmätare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Högtalare | Ja |
| Vattentät | IP67 Life Waterproof |
| GPS+Bluetooth | Ja |
| Anslutning | 4G+wifi |
| Rem | Tpu |
| Batterikapacitet | 1000mAh |
| Normal användning | 1-2 dagar |
| Pris | $$ Priserna finns nedan |
För- och nackdelar enligt specifikationer?
Proffs: Elegant design, AMOLED-skärm, 5MP sidokamera, 4GB RAM+ 64 GB ROM, WiFi+ GPS+ SIM -kort, Cost Less Than $100
Nackdelar: Inte lämplig för simning
Pris och tillgänglighet?
The KOM9 4G smartwatch is currently available only on Aliexpress. Kontrollera pris
Du kanske också gillar att checka ut:?De nya och senaste smartklockorna 2023



