Efter et par dage med lancering af Kospet Prime S smartwatch, KOSPET forbereder sig på at frigive et nyt Android smartwatch under navnet Kospet Optimus 2. Den nye wearble kommer i en rund form med en 1,6 tommer IPS-skærm og er udstyret med dobbelte chips, 13MP drejeligt flashkamera, 4GB Ram, 64GB Room, 31 sportstilstande, og løb Android 10.7 OS. Så lad os dykke ned i de fulde detaljer
Design af Kospet Optimus 2 4g Smartwatch:

Som du kan se på billedet ovenfor, Denne nye Optimus 2 smartwatch har et cirkulært design, der ser klassisk ud, stilfuld, og velegnet til mænd. Måler 52,5*56*17mm og vejer 75g. Smartwatch-huset er lavet af zinklegering omgivet af en keramisk kant, mens remmen er aftagelig og fås i TPU.
På højre side af skærmen! finder du to knapper til at tænde/slukke uret. På bagsiden af urskiven, Du finder SIM -kortslot, hjerterytme monitor, og magnetiske kontakter. Med hensyn til skærmen! Kospet Optimus 2 smartwatch har en 1,6 tommer stor Fuld rund IPS-skærm skabt med en opløsning på 400*400 pixels. Denne store skærm viser mere indhold, mens du navigerer på internettet.
- Tjek også ud: Kospet Optimus 2 VS Kospet Prime 2 Sammenligning
Kospet Optimus 2 Kamera:

Ligesom KOSPET PRIME 2, Denne Kospet Optimus 2 fremhævede 90 grader roterende kameramodul Med 13MP. Kameramodulet har en Sony IMX214-sensor og er placeret på toppen! så du nemt kan tage selfies, fotografier, og videoer. Med denne revolutionerende hardwareinnovation, du behøver ikke længere at forvride dit håndled til akavede positioner eller fumle efter din telefon. Den nye sensor vil forbedre smartwatchet?s kamerastøtte og vil hjælpe med at måle størrelsen af ethvert objekt mere præcist.
Kospet Optimus 2 Smartwatch-funktioner:

Dual System Dual Mode:
Kospet Optimus 2 er udstyret med to uafhængige processorer, MT6762+PAR2822-chip, der kun kommer i spil i særlige brugsscenarier. Faktisk, Kospet Optimus2 er et dual-mode ur, det kan bruges som et almindeligt selvstændigt smartwatch med et display med maksimal lysstyrke, understøttelse af berøringsbevægelser og apps, der kan downloades fra Play Butik, eller som en simpel fitnesstracker med minimum lysstyrke, berøringshæmmede og grundlæggende information om vores fysiske aktivitet. Hvis du ønsker at foretage opkald, komme på internettet og multimedieapplikation med 4G, du kan vælge Android-tilstand. Hvis du kun ønsker at bruge motion fitness-funktionen, du kan vælge sportstilstande, hvilket vil øge urets batterilevetid markant.
RAM og ROM:
Optimus 2 er udstyret med 4 GB LPDDR4-hukommelseschip og 64 GB eMMC 5.1 flash-hukommelseschip, hvilket får uret til at køre ekstremt problemfrit og kan køre alle 3D store onlinespil og videosoftware perfekt. Brugere kan også gemme et stort antal personlige filer på uret.
Yderligere funktioner:
Ud over funktionerne nævnt ovenfor! Denne Kospet Optimus 2 kan foretage opkald uden behov for en telefon. Understøtter WiFi og 4G LTE -forbindelse, GPS/Glonass samt Bluetooth. Denne bærbare kan også spore op til 31 sportsaktiviteter inklusive Outdoor Run, Udendørs gåtur, Indendørs løb, Udendørs cykel, Spil basketball, Spil fodbold, Spil ping pong, Spil badminton, Springreb, Trailløb…osv. Yderligere funktioner er en pulsmåler, SPO2 Blodiltmonitor, skridttæller, vejr, Og mange flere. Uret er desuden udstyret med en 1260mAh stor batterikapacitet + 1000 Mah Power Bank.
DU MÅ OGSÅ LIKE:?
- 7 Bedste Android -smartwatches til mænd 2023
- 12 Bedste kinesiske smartwatches 2023
- 10 Bedste smartwatches med ?HD -kamera
Kospet Optimus 2 Smartwatch fulde specifikationer:
| Enhed | Optimus 2 |
|---|---|
| Form | Rund |
| Dimension | 56*52.5*17mm |
| Vægt | 75g |
| SIM -kort | Nano-SIM-kort |
| Vise | IPS |
| Skærmstørrelse | 1.6tomme |
| Skærmopløsning | 400*400 pixels |
| Operativsystem | Android 10.7 OS |
| VÆDDER | 4GB |
| Rom | 64GB |
| Kamera |
|
| Processor | MT6762+PAR2822 |
| NFC | INGEN |
| Multi-Sports-tilstand | 31 Sportstilstande |
| Hjerterytme monitor | Ja |
| Face ID | Ja |
| Specker | Ja |
| Vandtæt | Liv vandtæt |
| GPS+Bluetooth | Ja |
| Forbindelse | 4G+wifi |
| Stropp | Læder+ TPU |
| Batterikapacitet | 1260 Mah |
| Power Bank | 1000 Mah |
| Pris | $$ Priserne er nedenfor |
Fordele og ulemper ifølge specifikationer?
Fordele: Stilfuldt design, 13MP Rorable kamera, Android 10.7, Helio P22 Octa-core, 4GB RAM + 64 GB ROM, 23 Sportstilstande, Stor batterikapacitet
Ulemper: Ikke egnet til svømning
Pris og tilgængelighed?
Kospet Optimus 2 smartwatch er lige nu kun tilgængeligt på Banggood og Aliexpress til forskellige priser. Du kan vælge Bedste pris for dig!
Tjek pris på Banggood
Tjek pris på Aliexpress
Du kan også gerne tjekke:?De nye og nyeste smarture 2023






