Muutaman päivän Kospet Prime S -älykellon julkaisun jälkeen, KOSPET valmistautuu julkaisemaan uuden Android-älykellon nimellä Kospet Optimus 2. Uusi Wearble on pyöreä, 1,6 tuuman IPS-näyttö ja kaksoissirut, 13MP kääntyvä salamakamera, 4GB RAM-muistia, 64GB ROM, 31 urheilutilat, ja käytössä Android 10.7 OS. Sukellaan siis kaikkiin yksityiskohtiin
Kospet Optimuksen suunnittelu 2 4g Älykello:

Kuten yllä olevassa kuvassa näet, Tämä uusi Optimus 2 älykello sai pyöreän muotoilun, joka näyttää tyylikkäältä, tyylikäs, ja sopii miehille. Mitat 52,5*56*17mm ja paino 75g. Älykellon runko on valmistettu sinkkiseoksesta, jota ympäröi keraaminen kehys, kun taas ranneke on irrotettava ja saatavana TPU:na.
Näytön oikealla puolella! löydät kaksi painiketta kellon kytkemiseksi päälle/pois. Kellotaulun takapuolella, löydät SIM-korttipaikan, sykehonvalvonta, ja magneettiset koskettimet. Näyttöruudun suhteen! Kospet Optimus 2 älykellossa on 1,6 tuuman suuri Full pyöreä IPS-näyttö, joka on luotu resoluutiolla 400*400 pikseliä. Tämä suuri näyttö näyttää enemmän sisältöä, kun selaat Internetiä.
- Tutustu myös: Kospet Optimus 2 VS Kospet Prime 2 Vertailu
Kospet Optimus 2 Kamera:

Kuten KOSPET PRIME 2, Tämä Kospet Optimus 2 esillä 90 astetta kääntyvä kameramoduuli 13 MP. Kameramoduulissa on Sony IMX214 -anturi, ja se sijaitsee yläosassa! jonka avulla voit ottaa selfieitä helposti, valokuvat, ja videoita. Tällä vallankumouksellisella laitteistoinnovaatiolla, sinun ei enää tarvitse vääntää rannettasi hankalaan asentoon tai haparoida puhelintasi. Uusi anturi parantaa älykelloa?s kameran tuki ja auttaa mittaamaan minkä tahansa kohteen koon tarkemmin.
Kospet Optimus 2 Älykellon ominaisuudet:

Dual System Dual Mode:
Kospet Optimus 2 on varustettu kahdella itsenäisellä prosessorilla, MT6762+PAR2822-siru, joka tulee käyttöön vain tietyissä käyttötilanteissa. Itse asiassa, Kospet Optimus2 on kaksitoiminen kello, sitä voidaan käyttää tavallisena erillisenä älykellona, jonka näyttö on mahdollisimman kirkas, tuki kosketuseleille ja sovelluksille, jotka voidaan ladata Play Kaupasta, tai yksinkertaisena kuntomittarina, jonka kirkkaus on vähintään, kosketusvammainen ja perustiedot fyysisestä aktiivisuudestamme. Jos haluat soittaa, päästä Internetiin ja multimediasovellukseen 4G:n kautta, voit valita Android-tilan. Jos haluat käyttää vain harjoituskuntotoimintoa, voit valita urheilutilat, mikä pidentää huomattavasti kellon akun käyttöikää.
RAM ja ROM:
Optimus 2 on varustettu 4 Gt LPDDR4-muistipiirillä ja 64 Gt eMMC:llä 5.1 flash-muistisiru, mikä saa kellon toimimaan erittäin sujuvasti ja se voi ajaa mitä tahansa 3D-suuren mittakaavan online-pelejä ja videoohjelmistoja täydellisesti. Käyttäjät voivat myös tallentaa kelloon suuren määrän henkilökohtaisia tiedostoja.
Lisäominaisuudet:
Edellä mainittujen ominaisuuksien lisäksi! Tämä Kospet Optimus 2 voi soittaa ilman puhelinta. tukee WIFI- ja 4G LTE -yhteyttä, GPS/GLONASS sekä Bluetooth. Tämä puettava voi myös seurata jopa 31 urheilutoimintaa, mukaan lukien Outdoor Run, Ulkoilu kävely, Sisäjuoksu, Ulkoilupyörä, Pelaa koripalloa, Pelaa jalkapalloa, Pelaa pingistä, Pelaa sulkapalloa, hyppynaru, Polkujuoksu…jne. Muita ominaisuuksia ovat sykemittari, SPO2 Veren happimittari, askelmittari, sää, Ja paljon muuta. Kello on varustettu myös suurella 1260 mAh:n akulla + 1000 mAh virtapankki.
SAAT MYÖS TYKKÄT:?
- 7 Parhaat Android -älykellot miehille 2023
- 12 PARHAAT KIINALAISET ÄLYKELLOT 2023
- 10 Parhaat älykellot ?HD -kamera
Kospet Optimus 2 Älykellon täydelliset tiedot:
| Laite | Optimus 2 |
|---|---|
| Muoto | Pyöristää |
| Ulottuvuus | 56*52.5*17mm |
| Paino | 75g |
| Sim-kortti | Nano-sim-kortti |
| Näyttö | IPS |
| Näytönkoko | 1.6tuumaa |
| Näytön resoluutio | 400*400 pikseliä |
| Käyttöjärjestelmä | Androidi 10.7 OS |
| RAM | 4GB |
| ROM | 64GB |
| Kamera |
|
| Prosessori | MT6762+PAR2822 |
| NFC | EI |
| Moniurheilutila | 31 Urheilutilat |
| Sykehonvalvonta | Kyllä |
| Kasvojen tunnus | Kyllä |
| Specker | Kyllä |
| Vedenpitävä | Life Vedenpitävä |
| GPS+Bluetooth | Kyllä |
| Yhteydet | 4G+WIFI |
| Hihna | Nahka + TPU |
| Akku kapasiteetti | 1260 mAh |
| Power Bank | 1000 mAh |
| Hinta | $$ Hinnat ovat alla |
Plussat ja miinukset speksien mukaan?
Plussat: Tyylikäs muotoilu, 13MP Rorable -kamera, Androidi 10.7, Kahdeksanytiminen Helio P22, 4Gt RAM + 64 Gt ROM, 23 Urheilutilat, Suuri akun kapasiteetti
Miinukset: Ei sovellu uimiseen
Hinta ja saatavuus?
Kospet Optimus 2 älykello on tällä hetkellä saatavilla vain Banggoodissa ja Aliexpressissä eri hinnoilla. Voit valita paras hinta sinulle!
Tarkista hinta Banggoodista
Tarkista hinta Aliexpressissä
Saatat myös haluta tarkistaa:?Uudet ja uusimmat älykellot 2023






