După câteva zile de lansare a smartwatch-ului Kospet Prime S, KOSPET se pregătește să lanseze un nou smartwatch Android sub numele de Kospet Optimus 2. Noul wearble vine într-o formă rotundă, cu un ecran IPS de 1,6 inci și este echipat cu cipuri duale, 13Cameră MP cu bliț rotativ, 4GB RAM, 64GB ROM, 31 Moduri sport, și rulează Android 10.7 OS. Deci haideți să ne aprofundăm în detaliile complete
Design Kospet Optimus 2 4g Ceas inteligent:

După cum vedeți în poza de mai sus, Acest nou Optimus 2 ceasul inteligent are un design circular care arată elegant, elegant, si potrivit pentru barbati. Măsoară 52,5*56*17mm și cântărește 75g. Corpul smartwatch-ului este realizat din aliaj de zinc, înconjurat de o lunetă ceramică, în timp ce cureaua este detașabilă și disponibilă în TPU.
În partea dreaptă a afișajului! veți găsi două butoane pentru a porni/opri ceasul. Pe partea din spate a cadranului, veți găsi slotul pentru cartela SIM, monitor de ritm cardiac, și contacte magnetice. Referitor la ecranul de afișare! Kospet Optimus 2 Ceasul inteligent are un ecran IPS rotund complet de 1,6 inchi, creat cu o rezoluție de 400*400 pixeli. Acest ecran mare arată mai mult conținut în timp ce navigați pe internet.
- Verificați De asemenea: Kospet Optimus 2 VS Kospet Prime 2 Comparaţie
Kospet Optimus 2 Camera foto:

Ca KOSPET PRIME 2, Acest Kospet Optimus 2 prezentate 90 modul de cameră rotativ de grade Cu 13MP. Modulul camerei dispune de un senzor Sony IMX214 și este situat în partea de sus! permițându-vă să faceți cu ușurință selfie-uri, fotografii, și videoclipuri. Cu această inovație hardware revoluționară, nu mai trebuie să vă contorsionați încheietura mâinii în poziții incomode sau să căutați telefonul. Noul senzor va îmbunătăți ceasul inteligent?s suportă camera și va ajuta la măsurarea mai precisă a dimensiunii oricărui obiect.
Kospet Optimus 2 Caracteristici smartwatch:

Sistem dublu Mod dublu:
Kospet Optimus 2 este echipat cu două procesoare independente, Cipul MT6762+PAR2822 care va intra în joc doar în anumite scenarii de utilizare. De fapt, Kospet Optimus2 este un ceas cu două moduri, poate fi folosit ca un smartwatch obișnuit, independent, cu un afișaj la luminozitate maximă, suport pentru gesturi tactile și aplicații care pot fi descărcate din Magazinul Play, sau ca un simplu tracker de fitness cu luminozitate la minim, persoanele cu dizabilități tactile și informații de bază despre activitatea noastră fizică. Dacă doriți să efectuați apeluri, accesați internetul și aplicația multimedia prin 4G, puteți alege modul Android. Dacă doriți să utilizați doar funcția de fitness pentru exerciții, puteți alege moduri sportive, ceea ce va crește foarte mult durata de viață a bateriei ceasului.
RAM și ROM:
Optimus 2 este echipat cu 4 GB de cip de memorie LPDDR4 și 64 GB de eMMC 5.1 cip de memorie flash, ceea ce face ca ceasul să funcționeze foarte bine și poate rula perfect orice jocuri online 3D și software video la scară largă. De asemenea, utilizatorii pot stoca un număr mare de fișiere personale pe ceas.
Caracteristici suplimentare:
Pe lângă caracteristicile menționate mai sus! Acest Kospet Optimus 2 pot efectua apeluri fără a fi nevoie de un telefon. acceptă conectivitate WIFI și 4G LTE, GPS/GLONASS, precum și Bluetooth. Acest purtabil poate urmări și până la 31 activități sportive, inclusiv alergare în aer liber, Plimbare în aer liber, alergare în interior, Bicicleta de exterior, Joacă baschet, Joacă fotbal, Joacă ping pong, Joacă badminton, Sari coarda, Trail running…etc Caracteristici suplimentare sunt un monitor de ritm cardiac, SPO2 Monitor de oxigen din sânge, pedometru, vreme, Și multe altele. Ceasul este, de asemenea, echipat cu o capacitate mare a bateriei de 1260 mAh + 1000 Power bank mAh.
POATE ȘI ȚI PLACE:?
- 7 Cele mai bune ceasuri inteligente Android pentru bărbați 2023
- 12 Cele mai bune ceasuri inteligente chinezești 2023
- 10 Cele mai bune ceasuri inteligente cu ?Cameră HD
Kospet Optimus 2 Specificații complete pentru ceasul inteligent:
| Dispozitiv | Optimus 2 |
|---|---|
| Formă | Rundă |
| Dimensiune | 56*52.5*17mm |
| Greutate | 75g |
| Cartela SIM | Card nano-sim |
| Afişa | IPS |
| Dimensiunea ecranului | 1.6inch |
| Rezoluția ecranului | 400*400 pixeli |
| Sistem de operare | Android 10.7 OS |
| RAM | 4GB |
| ROM | 64GB |
| Camera foto |
|
| Procesor | MT6762+PAR2822 |
| NFC | NU |
| Mod multi-sport | 31 Moduri sport |
| Monitor ritm cardiac | Da |
| Face ID | Da |
| Specker | Da |
| Impermeabil | Life Waterproof |
| GPS+Bluetooth | Da |
| Conectivitate | 4G+WIFI |
| Curea | Piele+ TPU |
| Capacitatea bateriei | 1260 mAh |
| Power Bank | 1000 mAh |
| Preţ | $$ Preturile sunt mai jos |
Pro și contra conform specificațiilor?
Pro: Design elegant, 13Camera MP Rorable, Android 10.7, Helio P22 Octa-core, 4GB RAM + 64 GB ROM, 23 Moduri sportive, Capacitate mare a bateriei
Contra: Nepotrivit pentru înot
Pret si disponibilitate?
Kospet Optimus 2 Ceasul inteligent este disponibil chiar acum doar pe Banggood și Aliexpress la prețuri diferite. Puteți selecta cel mai bun pret Pentru dumneavoastră!
Verificați prețul pe Banggood
Verificați prețul pe aliexpress
De asemenea, poate doriți să verificați:?Cele mai noi și cele mai recente ceasuri inteligente 2023






