Efter et par måneders lancering af Lemfo LEM14. LEMFO er tilbage igen og bragte os endnu et nyt 4G smartwatch under navnet LEMFO LEM1. Denne nye bærbare er verdens første Android smartwatch, der kommer med 128 GB ROM og kører den nyeste Android 10.7 OS. Så lad hoppe til de fulde detaljer.
Design af LEMFO LEM15 Smartwatch?

Som du kan se på billedet ovenfor. Denne nye LEMFO LEM 15 smartwatch har et cirkulært design, der ser stilfuldt ud, klassisk, og velegnet til mænd og kvinder. Måling 18.5*50.5*50.5 mm og vejer omkring 90g. Der er to knapper på højre side af kabinettet. Det er ansvarlig for funktionen ved at tænde for at løbe tilbage. På venstre side, finder du en SIM-kortplads. Den modsatte side af enheden modtog en typisk konfiguration ¨c Dette er magnetiske kontakter til opladning og en pulssensor.
Smartwatch-huset er lavet af zinklegering med en keramisk kant, mens remmen er aftagelig og fås i læder+TPU. Har dobbelt kamera til sidekamera og frontkamera, bekvemmelighed for videoopkald og Face ID-bekræftelse. Med hensyn til skærmen! Lemfo LEM15 smartwatch har en 1,6-tommer fuld rund skærm skabt med en opløsning på 400 x 400 pixels og understøtter ansigtslåsningsfunktionen.
NY 2022: Lemfo Lem16 4G smartwatch med Android 11 OS
Funktioner af lemfo lem 15 ur?

Denne Lemfo Lem15 er også drevet af en MediaTek MT6762 processor med 2.0 GHz hastighed og kører den nyeste Android 10.7. Den er også udstyret med 4 GB RAM og 128 GB for intern hukommelse, det får Lem15 til at fungere bedre, Aktiverer multitasking, forbedrer ydeevnen, og kører glat. Desuden, Du kan downloade alle dine yndlingsapps, der kan køre på Android.
Den bærbare er en standalone smartwatch der kan foretage opkald uden behov for en telefon. Understøtter WiFi og 4G LTE -forbindelse, GPS/Glonass samt Bluetooth. Ud over funktionerne nævnt ovenfor! Lemfo lim 15 spækket med andre nyttige funktioner inkluderer en pulsmåler, skridttæller, multi-sport tilstande, vejr, Og meget mere. Uret udstyret også en 900 mAh batterikapacitet med understøttelse af trådløs powerbank.
DU MÅ OGSÅ LIKE:?
- 9 Bedste Android -smartwatches til mænd 2023
- 12 Bedste kinesiske smartwatches 2023
- 7 Bedste smartwatches med ?HD -kamera
LEMFO LEM15 Smartwatch fulde specifikationer:
| Enhed | Lemfo lim 15 |
|---|---|
| Form | Rund |
| Dimension | 55.5*55.5*17mm |
| Vægt | 73.5g |
| SIM -kort | Nano-SIM-kort |
| Vise | IPS |
| Skærmstørrelse | 1.6tomme |
| Skærmopløsning | 400*400 pixels |
| Operativsystem | Android 10.7 |
| VÆDDER | 4GB |
| Rom | 128GB |
| Kamera | 5MP+2MP |
| NFC | INGEN |
| EKG | INGEN |
| Multi-Sports-tilstand | 9 Sportstilstande |
| Hjerterytme monitor | Ja |
| Face ID | Ja |
| Specker | Ja |
| Vandtæt | IP67 |
| GPS+Bluetooth | Ja |
| Forbindelse | 4G+wifi |
| Stropp | Læder+ TPU |
| Batterikapacitet | 900 Mah |
| Normal brug | 1-3 dage |
| Pris | $$ Priserne er nedenfor |
Fordele og ulemper ifølge specifikationer?
Fordele: Stilfuldt design, Ja værelset, Android 10.7 OS, 4GB/128 GB, Helio P22 processor, Multi urskiver
Ulemper: Ikke egnet til svømning
LEM 15 Pris og tilgængelighed?
LEMFO LEM15 smartwatch er lige nu kun tilgængelig på Aliexpress, Bangood, og Tomtop til forskellige priser. Du kan vælge Bedste pris for dig!
Tjek prisen på Aliexpress
Tjek pris på Banggood
Se Pris på TomTop
Du kan også gerne tjekke:?De nye og nyeste smarture 2023






