COM5 er en anden ny 2023 4G smartwatch?tilgængelig på markedet til en billig pris. Det er en Android-smartwatch-telefon, der kommer firkantet med en 1,96-tommer stor TFT-skærm og er udstyret med flere funktioner, herunder 4 GB RAM + 64 GB ROM, 5MP kamera, Wifi, GPS, Multi Sports-tilstande, IP67 vandtæt, og kører Android 8.1 OS. Så lad os dykke ned i de fulde detaljer!
Design af KOM5 4G Smart Watch:

Som du kan se på billedet ovenfor. Dette nye KOM5 4G-ur har et firkantet design, der ser stilfuldt ud, moderigtigt, og passer til mænd og kvinder. Måler 55,5*41,9*16,2mm og vejer omkring 60g. Der er to fysiske knapper på højre side af kabinettet og mellem dem et 5MP kamera. Den modsatte side af enheden modtog en typisk konfiguration ¨C Der er magnetiske kontakter til opladning og en pulssensor.
KOM5 4G smart urhuset er lavet af zinklegering med pc-plast, mens remmen fås i silikone, stål, og læder. Med hensyn til skærmen! Årsag 5 4G smartwatch har en 1,96 tommer TFT rund touchskærm buet med 2,5D glas og er skabt med en opløsning på 320 x 386 pixels. Denne bærbare er også fyldt med forskellige urflader og er kun tilgængelig i sort farve.
Funktioner af Kom 5 4G Smart Watch:

KOM5 er et IP67 vandtæt smartwatch, Hvilket betyder, at du kan bære det, mens du vasker dine hænder eller på regnfulde dage. Denne bærbare er udstyret med 4 GB RAM og 64 GB intern hukommelse og kører Android 8.1 OS. Det gør komen 5 4G smartwatch fungerer bedre, Aktiverer multitasking, forbedrer ydeevnen, og kører glat. Desuden, Du kan downloade alle dine yndlingsapps, der kan køre på Android.
KOM5 er en standalone smartwatch der kan foretage opkald uden behov for en telefon. Understøtter wifi, 4G LTE -forbindelse, GPS/Glonass samt Bluetooth. Ud over dette! Denne Android -smartwatch -telefon er fyldt med andre nyttige funktioner, herunder en pulsmåler, skridttæller, multi-sport tilstande, vejr, Og mange flere. Denne gadget har en 1000 Mah batterikapacitet med 1-2 dage med normal brug og 4-6 Dage med standby -tid.
DU MÅ OGSÅ LIKE:?
- 10 Bedste Android -smartwatches til mænd 2023
- 12 Bedste kinesiske smartwatches 2023
- 10 Bedste smartwatches med ?HD -kamera
KOM5 4G Smartwatch Fuld specifikationer:
| Enhed | Årsag 5 |
|---|---|
| Form | Firkant |
| Dimension | 55.5*41.9*16.2mm |
| Vægt | 60g |
| SIM -kort | Nano-SIM-kort |
| Vise | Tft |
| Skærmstørrelse | 1.96tomme |
| Skærmopløsning | 320*386 pixels |
| Operativsystem | Android 8.1 OS |
| VÆDDER | 4GB |
| Rom | 64GB |
| Kamera | 5MP |
| CPU | Zhanrui 8541E quad core 1,4GHz |
| NFC | INGEN |
| Multi-Sports-tilstand | Ja |
| Hjerterytme monitor | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Højttaler | Ja |
| Vandtæt | IP67 Life Vandtæt |
| GPS+Bluetooth | Ja |
| Forbindelse | 4G+wifi |
| Stropp | Tpu |
| Batterikapacitet | 1000Mah |
| Normal brug | 1-2 dage |
| Pris | $$ Priserne er nedenfor |
Fordele og ulemper ifølge specifikationer?
Fordele: Elegant design, 1.96-tomme stor skærm, 5MP sidekamera, 4GB RAM + 64 GB ROM, WiFi+ GPS+ SIM -kort
Ulemper: Ikke egnet til svømning
Pris og tilgængelighed?
KOM5 4G smartwatch er i øjeblikket kun tilgængelig på Aliexpress. Tjekpris
Du må også gerne tjekke ud:?De nye og nyeste smarture 2023



