KOM4 er en af de nyeste 2022 4G smartwatches tilgængelige på markedet til en rimelig pris. Det er en Android -smartwatch -telefon, der kommer i en cirkulær form med en 1.43 tommer IPS-skærm og er udstyret med flere funktioner, herunder dobbelte chips, 4GB RAM + 64 GB ROM, Dobbelt kamera, Wifi, GPS, Multi Sports-tilstande, og løb Android 9.1 OS. Så lad os dykke ned i de fulde detaljer!
Design af KOM4 4G LTE Smart Watch:

Som du kan se på billedet ovenfor! Det nye KOM4 smartwatch fik en cirkulær form, der ser stilfuldt ud, klassisk, og passer til mænd og kvinder. Måler 50,7*50*16,7mm og vejer 70g. På højre side af skærmen! du finder to fysiske knapper til at tænde/slukke uret og mellem dem et sidekamera, mens det andet 5MP kamera er indlejret på toppen. Den modsatte side af enheden modtog en typisk konfiguration ¨C Der er magnetiske kontakter til opladning og en pulssensor.
KOM4 smartWatch-huset er lavet af PC+ABS-plast, mens remmen fås i silikone, læder, og stål. Med hensyn til skærmen! Årsag 4 Android-uret har en 1,43-tommer fuldrund IPS-skærm skabt med 400*400 pixels opløsning. Denne wearable er også pakket med en række forskellige urskiver og fås kun i sorte og brune farver.
Årsag 4 4G Smart Watch-funktioner:

KOM4 er et dual-system smartwatch udstyret med to uafhængige CPU'er, Det kan bruges som fælles?standalone smartwatch?med et display med maksimal lysstyrke, understøttelse af berøringsbevægelser og apps, der kan downloades fra Play Butik, eller som en simpel fitnesstracker med minimum lysstyrke, berøringshæmmede og grundlæggende information om vores fysiske aktivitet.
Ud over funktionerne nævnt ovenfor, Dette KOM4 er et selvstændigt smartwatch, der kan foretage opkald uden behov for en telefon. Understøtter WiFi og 4G LTE -forbindelse, GPS/Glonass samt Bluetooth. Denne bærbare kan også spore flere sportstilstande, herunder udendørs løb, udendørs gåture, indendørs løb, badminton, Basketball, bordtennis, cykling, osv. Yderligere funktioner er en pulsmåler, blod iltmonitor, NFC Access Control, skridttæller, vejr, offline betaling, Og meget mere. Dette smartwatch har også en 720mAh batterikapacitet med 1-2 dage med normal brug og 3 Dage med standby -tid.
DU MÅ OGSÅ LIKE:?
- 10 Bedste Android -smartwatches til mænd 2023
- 12 Bedste kinesiske smartwatches 2023
- 10 Bedste smartwatches med ?HD -kamera
KOM4 Smartwatch fulde specifikationer:
| Enhed | COM4 |
|---|---|
| Form | Cirkulær |
| Dimension | 50.7*50*16.7mm |
| Vægt | 70g |
| SIM -kort | Nano-SIM-kort |
| Vise | IPS |
| Skærmstørrelse | 1.43tomme |
| Skærmopløsning | 400*400 pixels |
| Operativsystem | Android 9.1 OS |
| VÆDDER | 4GB |
| Rom | 64GB |
| Kamera | 5MP dobbelt kamera |
| Termometer | INGEN |
| NFC Access Control | Ja |
| Multi-Sports-tilstand | Ja |
| Hjerterytme monitor | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Højttaler | Ja |
| Vandtæt | IP67 vandtæt |
| GPS+Bluetooth | Ja |
| Forbindelse | 4G+wifi |
| Stropp | Silikone |
| Batterikapacitet | 1000 Mah |
| Standby tid | 1-3 dage |
| Pris | $$ Priserne er nedenfor |
Fordele og ulemper ifølge specifikationer?
Fordele: Stilfuldt design, Dobbelt system, 4GB+64GB, Multi Sports Modes, Wifi, GPS, 5MP sidekamera, Android 9.1 OS
Ulemper: Ikke egnet til svømning
Pris og tilgængelighed?
KOM4 LTE 4G smartwatch er lige nu kun tilgængelig på Aliexpress. Tjekpris
Du kan også lide:?De nye og nyeste smarture 2023



